Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A belső szűrőm/Eheim 2010/...

A belső szűrőm/Eheim 2010/ folyton lecsúszik. Megigazitom és 5 perc után le van atalajon. Tapado korong csere vagy a melegvíztől van? Most el kell mennem ha lecsúszik lehet pár órát víz alatt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 12. 11:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Szóval mialatt nem leszek itthon és újból lecsúszik az nem probléma 3 - 4 óra?
2018. aug. 12. 11:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen,halak kibírják
2018. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért probléma ha lecsúszik és víz alatt lesz? Nem ismerem magát a szűrőt de most néztem róla képet, én úgy értelmezem hogy ez a szűrő teljes egészében víz alatt kell legyen (mint amúgy minden belső szűrő, főleg a motor rész, fel is hívják rá a figyelmet hogy muszáj víz alatt legyen mert felforrósodik), úgyhogy a lecsúszásnak max az lehet a hátránya hogy nem fent keveri a vizet és borzolja, hogy oldódjon be az oxigén, hanem lent. Egyébként sajnos nekem is van egy eheim biopower 240-esem amivel ugyan ez a probléma, igaz az magas szűrő és nem tud sokat lecsúszni, akkor is a felszín közelében marad, de idegesítő hogy a három nagy tapadókorong nem bírja el a súlyát, pedig kevesebb, mint fél éves a szűrő.
2018. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A meglapult tapadókorongoknál be szokott válni nálam, hogy beteszem egy pohár vízbe és kicsit kifőzöm mikróban. Utána olyan mint az új.
2018. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az EHEIM belső szűrőknél ez általános... nagyon vacak a tapadókorong. Lehet venni külön tapadókorongot, és én még azt csináltak, hogy egy kampót akasztottam az akvárium oldalára, és műanyag kötözővel rögzítettem a szűrőt.


Előzőnek: nekem pl. azért gond, ha a szűrőm lecsúszik, mert őhy állítom be, hogy a kiömlőnyílása közvetlenül a vízfelszín alatt legyen, mert így a vizet fodrozza, s több oxigén oldódik be a halaknak.

Ha viszont szíre-szóra elenged a tapadókorong, s leesik a szűrő, hiába állítottad be...

2018. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerelj az aljára egy pizza kitámasztót, utána már csak egy méretes kavics kell amin megáll.
2018. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerelj rá egy akasztót és egy életre megoldottad a problémát. Én sem vacakolok tapadókkal bár egész jókkal is találkoztam már.
2018. aug. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én 3D nyomtatással csináltattam üvegre akasztós tartót.

Nagyon király.

febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!