Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halamnak fehér, gülledt...

A halamnak fehér, gülledt szemei vannak. Mi lehet a baja? Hogyan lehet kezelni őt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 18. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Általában rossz víz. Fejleszd a szűrést, cserélj több vizet, esetleg csökkentsd az állományt.
2018. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen hal? Hány literben van? Milyen és hány más halakkal?
2018. aug. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Salx Narval ***** válasza:
Reggel 30% vízcserével kezdj és 2 nap elteltével ismételd meg, továbbá gondold át a kollégák által felvetett dolgokat mert valószínűleg a vized mérgezi.
2018. aug. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
45 literes akvárium. 4 gömbmolly , 3 páncélosharcsa, 1 nőstény betta, 2 anci van jelenleg benne. A vízcsere mindenképp meg fog történni, mert érzékelem hogy túl meleg a víz valamiért (eddig nem volt ilyen meleg). Lehet a meleg víz okozta a GÖMBMOLLY a megbetegedését?
2018. aug. 19. 06:09
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Az is felgyorsíthatta pl fehérje bontását. Amcik azét tudnak piszkítani,1 párnak 100 liter lenne az alja. Nem akarok papolni, de igazán vehettél volna 1,5 perc fáradságot h beírod a gugliba h anci. Szűrés milyen?
2018. aug. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Tehát tőlük megszabadulhatnál, a meleg víz magában nem okozhatja, de ahogy írtam pl kaja maradék gyorsabban berohad.
2018. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez az akvárium ezek közül összesen az egy nőstény bettának lenne elég...:D De istenem, miért nem lehet utánanézni a megvett halfajok igényeinek? Hogy a gömbmollynak is kb 100 liter az alja, a két ancinak 90 liter a minimum, a páncélosoknak meg 60-70, de így összességében hogy ezek elférjenek minimum egy 100 literes akvárium kellene, neked meg kevesebb mint a fele van. Na ez okozza a megbetegedést. Vegyél egy nagyobb akváriumot, vagy pedig vidd vissza a boltba a halakat.
2018. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szia. Én teljesen el tudom fogadni a tényt hogy egyik halfajtának ekkora, a másiknak akkor az igénye. Nem arról van szó hogy nem tudnám ezt elfogadni.

DE! ha egyszer közöljük a boltban a kedves eladóval hogy "X" literes akváriumom van (hozzá teszem, meg akart győzni hogy nekem nagyobb van, mert akkora nincs), és azt mondja hogy ez, ez és ez ... stb fajta hal ami benne tarható. Kiválasztok egyet. És azt mondja hogy jó ebből ennyit ajánl. Akkor miért vagyok én a "hülye", lusta aki nem olvas utána?


Ez konkrétan úgy történt hogy ajánlotta a gömb mollyt. Mondtam oké. És ő mondta hogy 3 pár oké (ennyi volt). Aztán hogy anci, meg harcsa kell a tisztításhoz. És valóban a sziámikat már második körben raktam bele (meg is gyűlt velük a bajom, de ez más történet). Így történt.

Jó persze utána nézek, tudok vmit, mondthat bármit az eladó.. ez igaz. De na. ;)"


Ha nem bánod itt válaszolok:

Ne haragudj, nem bántásból de akkor is te vagy a hibás. A boltos boltos, eladnia kell és azt tanulta, nem ért az akvarisztikához. Szokták itt mondani, lehet múlt héten még a húsboltban adott el, szerinted mennyi érti a halak igényét? Ez a te felelősséged hogy úgy mész be, előre rákészülsz mit akarsz venni. Tegyük azt jár már három hete az akváriumod üresen (mert ugye ezzel kezdődik, remélem nem raktad bele a frissen indított akváriumba a halakat), ez idő alatt kiterveled mit szeretnél belerakni. 45 liter, mondjuk kitalálod hogy beleraksz 8-10 hím guppit. Utána nézel, látod hogy mehet, céltudatosan bemész és ezt kéred. Vagy egy 15 fős galaxy razbóra csapatot. Vagy egy bettát. Mindet előre eltervezed. Nem bemész a boltba és akkor kezdesz gondolkozni, hogy oké ezt és ezt és ezt.


Ez miatt a te felelősséged, és nem az eladóé. Neki az az érdeke hogy minél több hülyeséget rád tukmáljon, betegek legyenek, menj be vegyél gyógyszert, utána elpusztulnak, menj be vegyél új halat. Pénz pénz pénz pénz.

2018. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 Termeszetesen nem gond hogy itt válaszoltál. Annyit hozzátennék hogy latszik az eladón hogy ő ért hozzá és nem csak egy eladó akinek csak annyit célja van hogy eladja. Tudom mert van ott olyan eladó akiről láttam hogy na ő nem ért hozzá. De persze lehet az hogy az a bizonyos eladó ért hozzá az csak a látszat. Ezt úgyse tudjuk meg sohasem.


Szóval a tények. Túl van telepítve az akvárium. Mely valószínűleg okozta a molly megbetegedését. A kérdés most mit tegyek hogy megoldódjon? A halak bent vannak, ez tény es pont. A túltelepítést mégis hogyan oldjam meg? Fogjak pár halat és húzzam le a lefolyón? Ternészetesen ezt nem fogom mgtenni mert élő állatokat. De akkor mégis mit tehetnék? Légyszíves ugy válaszoljatok hogy igen, elfogadtam a tényt hogy túl van telepítve. A kérdés az az hogy hogy lehetne megoldani a problémát? Köszi. :)

2018. aug. 19. 16:14
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Lehúzni a wc-n? Istenem... Ajándékozd el az oda nem való halakat...
2018. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!