Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudják a halak hogy...

Honnan tudják a halak hogy időjárás változás jön?

Figyelt kérdés

A légnyomás változás rájuk alig hat mert a víznyomás változás a mélységtől függően sokkal nagyobb mértékű.

Az európai fajok (küsz,kárász) szinte éhségsztrájkolnak, az akváriumi trópusiakat (zebradánió) egyáltalán nem érdekli.



#frontérzékenység #idójárásváltozás
2018. aug. 20. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Állítólag az úszóhólyagban levő levegő miatt valahogyan reagálnak rá.
2018. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekli az a dániót is, csak nem a hazai időjárás, hanem az esős évszak, meg a monszun.
2018. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
A légnyomásváltozás szerintem nem közvetlen hat a halakra viszont a vízben oldott gázok koncentrációjára már érzékenyen reagálnak, ami a légnyomás hatására jelentősen megváltozhat. Az akváriumban tartott halak esetében a mesterségesen fenntartott környezet miatt nem érzékelhető változás sem a hőmérsékletben sem a gázok összetételében ezért a halak nem is reagálnak a kinti időjárásra számunkra észrevehető mértékben.
2018. aug. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3-választ elfogadom mert logikus, de nem ad magyarázatot arra miért vagyok rosszul frontbetörés előtt. Voltam Svájcban le-föl mentünk a hegyekben, a fülem eldugulásán kívül más panaszom nem volt pedig a légnyomás ingadozás drasztikus volt. De ez már egy másik kérdés másik témakör. Köszi!
2018. aug. 21. 13:06
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Az én problémámra sem ad választ ne aggódj.:D Sajnos én is mindenféle frontra érzékeny vagyok de ez a meleg is lassan kicsinál. Az orvosok is mondanak mindent de igazából én semmiféle épkézláb magyarázatot nem találtam mert ugyanúgy érzékeny vagyok mindenre, ha teljesen normális a vérnyomásom bár ez ritkán van, akkor is rosszul érzem magam, máskor meg nem. Szóval az emberekre gyakorolt hatásában még a saját esetemben sem találtam választ megoldást meg még annyira sem, túl kell élni, ennyi. Persze azért nekem néha segít a tusolás, több folyadék fogyasztása, néha egy rövid pihenő, de sajnos néha semmi. A halaknál viszont a víz oxigéntartalma magyarázat lehet.
2018. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A hidegfront betörése előtt sztrájkolnak a halak. A hidegfront légnyomás emelkedéssel jár ami meg kéne hogy könnyítse a gázoldódást. A front megérkezése visszza adja az étvágyukat. Miért ne lehetne az ő problémájuk oka u.az mint a miénk? Most jön a nyugalom feldulására alkalmas rész: Minden anyagon, az élőkön is kvantumok milliárdjai haladnak keresztül nanoAmper nagyságrendben. Amikor jön a vihar ez megsokszorozódik és ez akaszt ki minket ennyire. Ha nem lennének villámok sokkal szarabbul viselnénk az egészet.Tudom hülyén hangzik de írjon valaki jobbat.
2018. aug. 21. 22:30
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A vízben jobban mondva a tófenéken koncentrálódó mérgező gázokat (mocsárgáz) is felszabadítja a csökkenő légköri nyomás, ez idézhet elő oxigénhiányos állapotot, nyilván ez érzékenyen érinti a halakat. Egyáltalán nem hülyeség amit írtál csak annyira összetett a szervezetünkre gyakorolt hatása és persze az egészségi állapotunk is eltérő ezért nehéz konkrétan rámutatni egy konkrét okra, főleg nehéz általánosítani hiszen nem egyformán reagálunk.
2018. aug. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké megértettem. Ezentúl minden randin ha a barátnőm frontérzékenységről panaszkodik büszkén kioktatom, hogy a légnyomásingadozástól belülről felszabaduló mocsárgáz akadályozza Őt az oxigénfelvételben.
2018. aug. 22. 14:19
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha egy hableány a barátnőd akkor nyugodtan érvelhetsz ezzel.:D Próbálja ki a gyógyteákat, teakeverékeket, akár hidegen is és igyon sok folyadékot lehetőleg jó minőségű forrásvizet. A gyógynövényes fürdők is nyugtatóak lehetnek ha mód adódik egy kis ejtőzésre a kádban pl levendula, cickafark, rozmaring.
2018. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te jó Isten, Torkenada főinkvizítor nem volt ennyire kegyetlen. Ha ezt mind végigcsinálja bealszik nekem aztán akár haza is mehetek. Inkább egy kis hubertuszt fogok ajánlani azt hiszem. Azért köszi a tanácsokat ritka élmény csevegni egy természetgyógyásszal. Majd magamon kipróbálom őket ha már az unikum se használ.
2018. aug. 22. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!