Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A páncélos harcsámnak milyen...

A páncélos harcsámnak milyen betegségtől hiányozhat a szeme?

Figyelt kérdés
Nem bántják egymást, egyszer csak eltűnt mindkét szeme. Nincsenek sebek a szeme körül, hanem csak két sötét lyuk maradt. Esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával? El kell különíteni vajon a többiektől?

2018. aug. 23. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem bánthatta nagyobb hal? Milyen halakkal van együtt? Nekem a mechanikai sérülés a legvalószínűbb.
2018. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kis szemtelen :/
2018. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen nyugodt Xifókkal van együtt meg még két páncélos harcaával.
2018. aug. 23. 22:32
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Milyen talaj van az akváriumban? A bajszán száján nem látsz sérüléseket? A túl éles szélű és durva szemű talaj okozhat ilyen problémákat a talajlakó és turkáló halaknál. Kicsípett szemű halat is láttam már, ez lehet egy egyszerű támadás véletlenszerű következménye de ott az egyik szem szokott sérülni, vagy egy beteg, legyengült halat a társai nem tűrtek meg maguk körül, folyton zaklatják, sok esetben meg is ölhetik, vagy a stressz, vagy az alap betegsége végez vele. Láttam már olyant is, hogy konkrétan irritálta valami a többi halat ( mindet és a fajtársait is) az összes ennek a szerencsétlennek a szemét csipkedte, itt nem tudtam rájönni az okára, semmi kirívót nem találtam és a hal sem volt látszólag beteg, külön tettem. A talajt érdemes megvizsgálni és egy kis időt rászánva megfigyelni, hogy támadják zavarják e. A megoldás adja magát, ha támadják el kell különíteni őket vagy megfelelő menedékhelyeket kell kialakítani, növényzetet dúsítani, a halak létszámát és a nemek arányát átvizsgálni, ha szükséges akkor a talajt kell kicserélni. A karantén mondjuk mindenképp ajánlott némi fertőtlenítővel a seb begyógyulásáig. A karantén akváriumot állott csapvízzel és nagyobb részt az akváriumból vett vízzel töltsd fel.
2018. aug. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszodat! :) Az igaz, hogy ő nem régóta van nálam a tesójával, de a másik harcsám már több mint egy éve éldegél nálam, az aljzat kifejezetten harcsa-barát. Folyamatosan figyelem is őket, senki nem bántja, pont ezért is írtam ide, mert egyszerűen nem találtam erre ésszerű magyarázatot. Ami még szokatlan, mert a többiek nem csinálják, hogy szeret fent úszni a többi hal között..
2018. aug. 24. 14:04
 6/7 anonim ***** válasza:
xifók elég agresszívak tudnak lenni főleg a hímek
2018. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi változás nem történt azóta sem az akváriumban. A Xifók nyugisak és mindenki másnak meg van a szeme. :) Én ezt tényleg nem értem ...
2018. szept. 9. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!