Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe páncélos harcsa? Több...

Törpe páncélos harcsa? Több infó kéne róluk.

Figyelt kérdés
Szép napot. Érdeklődnék aziránt. hogy a Törpe cory szaporodása közben csinál e habot az akváriumban és hogy megeszik e ikráikat illetve ivadékaikat? Mennyire hajtják egymás ama bizonyos időszakban és számít e hogy mennyi nőstény illetve hím van egy akváriumban? Több nőstény kell e tartani mint hímet. Sajnos elég kevés információt találtam róluk más oldalakon. Hálásan köszönöm a segítséget. Egyéb infó is jöhet amit általában nem közölnek róluk különböző oldalakon.

#akvárium #szaporítás #ikra #ivadék #Corydoras pygmaeus #Törpe cory - páncélosharcsa
2018. máj. 23. 11:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és hogy a párt külön kell e rakni vagy maradhat a többivel?
2018. máj. 23. 11:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem foltos törpe páncélosharcsáim voltak nemrég. 4 nőstény és 2 hím. A hímek a szaporodási időszakukban elég intenzíven "kergették" a nőstényeket, a testüket "rezegtették" a nőstényekhez. Az ikrákat az akvárium falára tapasztja a nőstény, és általában a hímek szinte azonnal fel is falják nagyon agresszívan sajnos. Igen, érdemes több nőstényt tartani. Én nem tapasztaltam, hogy habot csinálnának. Érdemes két külön akváriumot tartani, az egyikben hagyni a halakat, amíg le nem ikráztak, majd gyorsan átrakni őket egy nagyobba, így elkerülhető, hogy felfalják. De résen kell lenni, mert változó, hogy éjszaka vagy nappal rakják le az ikrákat. Továbbá az ikráknak is kell levegőztető, és érdemes gombásodás elleni speckó tablettát rakni a vízbe, de erről mindenképp egy kisállat kereskedésben tájékozódj.


Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan priviben. Szép napot! :)

2018. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És várom a többieket is.
2018. máj. 23. 12:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Zárol jelben meg jegyezném, hogy a kisállat kereskedésben sz.rt sem mondtak róluk. Nem szeretném megnevezni melyik leghíresebb magyar halkereskedésben vettem őket, de ráadásul pygmaeusnak vettem őket és habrosust kaptam szóval... Arról sem tudtak bővebb tájékoztatást adni hogy ha nem élővel etetem őket hanem mással azt hogyan ,,tálaljam,,. Még egy buta kérdés a témához. Ha mindenevő abba beletartozik a rohadványok és algák megevése is esetleg zöldségek főzve?
2018. máj. 23. 15:37
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nekem pygmaeusaim voltak és enyhén tőzeges csap és esővíz (vagy ioncserélt) keverékében tartottam őket 23-24 fokon kb 10-nk 6,5pH körül. Az az igazság, hogy nem nagyon méricskéltem csak úgy az első bekeveréshez igazodva adagoltam, úgy gondoltam a természetben is van ennyi ingadozás. A növényzet dús volt de csak mohák (máj és jávai), páfrányok és tuskéshínár. Homok talajon, pár gyökér rákötözött mohával, páfránnyal és kókuszhéj volt minden dísz. Amanda lazacokkal voltak egy 70-literes hosszúkás akváriumban. 2 hímmel és 1db nősténnyel indítottam, én sohasem veszek rajt csak akkor ha nem számítok szaporulatra. Nálam pont ellenkezőleg mint a kollégánál a hidegebb, lágyabb víz hozta meg az ikrázókedvet, azt viszont nem láttam, hogy hová ikráztak egyszer csak előbújtak a kicsik a növényzet közül.:D Kajának sórákot keltettem ill fagyiban is ezt adtam néha élő tubifexet és vizibolhát kaptak. Szárazból spirulina tablettát és lemezeset adtam. Nem vettem észre, hogy algáznának és, hogy korhadékot ennének bár sokszor szöszöltek a gyökereken de inkább csak pihentek. Csak úgy megemlítem, a vízre szórt lemezesért is feljöttek és az amandák leúsztak a tablettáért, az élő eleségért viszont "ádász harcot vívtak" minden vízrétegben.:D Mindkét csapat szépen szaporodott és nagyon sokáig az egyik kedvenc akváriumom volt, később garnélákat is tettem melléjük. Szóval én nem tenyésztettem őket csak maguktól szaporodtak ahogy a körülmények engedték. Ahol hasonló körülmények voltak oda tettem belőlük, pl a neonhalakhoz is.
2018. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Még valaki?
2018. máj. 24. 11:13
 7/7 patterson ***** válasza:
díszhal.info
2018. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!