Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tartsak egy 30 literes...

Mit tartsak egy 30 literes akvàriumban csigák mellett?

Figyelt kérdés

Gondoltam valami kisebb rákra, pl cambarellus diminutus, hallottam hogy azok bèkèsebbek mint a többi törperák, de lehet mègsem túl jó ötlet mert mègis bánthatják ha agresszivabb peldanyt fogok ki szoval lehet el is vetem.. Eddig garnèlákat tartottam de mindig elbújtak ès alig láttam őket.. Halra is gondoltam de halból kevès a választèk amit ilyen kis akváriumban lehet tartani..


Szòval tylomelania mini, postakürt, zebra csigát tartanèk.Vagy mèg meglátom, de a tylo szerintem biztos. Azokat imádom:)) Ti mit tennètek mellèjük? Valami csigabiztos lèny kellene :D

Bocsi ha kicsit èrthetetlenül fogalmaztam :D



2018. szept. 22. 17:28
 1/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Ha csak csigakkal tartod öket együtt, akkor a gernelaknak nem szabadna felenknek lenniük. Ha egy megfelelő egyedszáma csoportot telepitesz be (ekkora akváriumba 10 db), akkor nem lesznek felénkek, és hamarosan szaporodni is fognak (Neocaridinara gondolok ez alatt).

Esetleg amano garnélák (ők nem fognak szaporodni).



Ha tetszik, tarthatsz törpe karmosbekakat.


A legtöbb rák nem való ilyen kicsi akváriumba...

2018. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Red cherryket tartottam 10 darab volt meg petes nosteny is lett de eltuntek... Nem tudom mi tortenhetett pedig a vizem is kristaly tiszta es bejaratott akvariumba kerultek.. De ez mindegy most..:/

Amugy a cambarellus fajok tarthatok ilyen kis akvariumban. Ilyen 3-4 cmre nonek.

2018. szept. 22. 20:10
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:

A red cherryk nagyon könnyen tartható garnélák, ha csak csigakkal voltak együtt nem szabadott volna csak úgy eltünniük.

Mielőtt új állatokat telepitesz be, érdemes lenne rájönni, hogy mi lehetett a baj.

Mennyi idő alatt tüntek el? Van szürö az akváriumban? Megvoltak a részleges vizcserék? Tudtak mit enni?


Csak szemlelteteskent: Nálam eleinte elpusztult 6 darab, ehhez rengeteg dolog hozzájárult:

-kék garnélák voltak, melyek érzékenyebbek, mint a piros társaik

-10 napig úton voltak (ketten el is pusztultak útközben, de így a maradék tudott mit enni) - borzasztó magas mérgező anyag felhalmozódás a kis szallitozacskoban

- a már legyengült állományt egy további szerencsétlenség érte: beteg halak kerültek hozzájuk, így -az azonnali 30%os vizcsere ellenére- 4-en elpusztultak.


Ebben az esetben rengeteg tényező hozzájárult a garnik pusztulásahoz, de mégis megmaradt az állomány 40%-a.

Tehát felmerül a kérdés, hogy miért tűntek el nálad?

2018. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Zebracsigát vegyél, azok nagyon szépek, de tudom nagyon ajánlani a Narancssárga törperákot is. Nagyon szép, nagyon békés, nagyon igénytelen. Nekem volt halak közt, sajnos nemrégiben meghalt. Fagyasztott vörös szúnyoglárvával etettem, ami állatkereskedésbe szerezhető be.


Szivárványos guppykkal és zebracsigákkal élt, azok még mindig megvannak nekem. Műnövény van bent, hogy a csigák ne károsítsák a növényeket. A csiguszokat salátával etetem.

2018. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kb egy honap alatt tuntek el. Kb 2 es fel honapos az akvarium. Eloszor vettem 6-t, majd utana rendeltem meg 7-et(kb 3-4 orat utaztak) (nem magyarorszagon elek) aztan masnap a rendeltek kozul feladta egy, es igy tovabb, de csak ketto holttest volt, aztan a tobbet mar nem talaltam viszont nincsenek az akvariumban.. Van bent egy malaj tornyos meg egy almacsiga nekik kutya bajuk vigan maszkalnak.Gondolom az almacsiga ette meg a halottakat es ezert nem talaltam. Tetra garnela tapot kaptak minden nap, vagy fott zoldsegeket. Szuro is volt benne, meg vettem direkt rakoknak valo vizelokeszitot, de persze jarattam uresen mielott erkeztek. Szerettem volna ha bevalik, rengeteget olvastam, szinte minden nap es probaltam egy kis otthonos akvariumot kialakitani. Szeretem oket nagyon.. Meg megse az van hogy felkeszuletlenul vettem oket nulla tudas nelkul.. Az elso 6-al semmi gond nem volt, de amikor a masodik adagot rendeltem akkor lett utana vege az egesznek.. Lehet volt koztuk beteg peldany es atragadt a tobbire.. Sajnalom oket.:/ ugyhogy termeszetesen meg utana jarok hogy mi lehetett a baj, addig nem veszek bele semmi uj allatot, csak szeretek elore tervezni. Egyetlen garnela maradt csak ot latom neha de o sem eszik meg semmi. Gondolkozom egy restart-on, mennyire jo otlet? Bocsi az ekezetek hianya miatt, csak igy gyorsabb es remelem ertheto
2018. szept. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!