Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs vasfám az akváriumban,...

Nincs vasfám az akváriumban, gondot okoz ez az anciknak ilyen táplálék mellett is?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy nekik szükségük van vasfára (vagy fás akvárium díszre) a beleik egészségének megőrzése érdekében, viszont nálunk egyik kereskedésben se lehet kapni csak rendelni, az pedig idő mire meghozzák nekik az árut.


Ezt a haleledelt kapják külön [link] ami elvileg jó neki mint növényevőknek, de nem tudom hogy pótolja-e számukra ezt a szükségletet.

Megfelelő ez nekik addig? Esetleg valami más trükk hogy ezt pótoljam számukra? Szőlőtőkével nem szeretnék kísérletezni mert tartok tőle hogy nem sikerül megfelelően letisztítani.



2017. ápr. 11. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Tölgyfa jó akváriumba, nem is kell feltétlen nagy darab. A lényeg hogy ne forgalmas út mellől gyűjtsd és szedd le a kérgét.
2017. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Gondolom elszáradt/elhalt része kell. Ezt nem kell kifőzni mielőtt beteszem csak átmosni és áztatni hogy ne ússzon? Vagy esetleg lesúlyozni?

2017. ápr. 11. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy eleve száraz fa kell vagy hagyni kell száradni. Kis darabot nem feltétlen kell áztatni, nagyobbat érdemes, ha nem akarod hogy színezze a vizet.
2017. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az áztatás pedig megoldja a lesúlyozás kérdését, mire kiázott, addigra lesüllyed.
2017. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt ki fogom próbálni akkor, esetleg abban még tudsz segíteni hogy meddig kell áztatni és hogy kell-e rajta cserélni közben a vizet?
2017. ápr. 11. 22:02
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerezz egy-két darab platánkérget szennyeződésmentes helyről, sikáld le és főzd 5-6 percig, ezzel mást nem kell csinálni, legfeljebb ráteszel egy követ, hogy lent maradjon a kókuszdió héja is jó, de jobb híján forrázott száraz falevél is megteszi cser, tölgy, jéger, lényeg, hogy tiszta helyről szedd és ne legyen mérgező a fa. Ha előkészítetted a gyökeredet akkor ezeket kiveheted, ill a leveleket cserélni kell ha bomlásnak indulnak és nem látod, hogy eszegetné. A gyökér előkészítését gondolom majd a kolléga leírja neked, nem akarok beleszólni csak gondoltam amíg azzal vacakolsz addig is legyen valami rágcsálnivalója, mert azért a fa előkészítése nem megy máról holnapra.:D
2017. ápr. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vagy szőlő tőke is jó lehet
2017. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kell várni amíg beszínezi a vizet, akkor cserélheted. Azt, hogy mikor teszed be, azt te döntöd el, a halaknak jó a csersavas víz, de a látványa nem mindenkinek tetszik és a növényektől is vehet el fényt.
2017. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gibbon2001 válasza:
Én 4 napig folyamatosan forró vízben áztattam. Közben sikálgattam a fa darabokat. Naponta 3-4 alkalommal cseréltem le a vizet közben. Majd az 5-ik nap tettem be az aksiba.. 4 hete van benne már és egész szép a vizem.
2017. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!