Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van gyepnövény, hogyan...

Ha van gyepnövény, hogyan takarítódik el a mulm?

Figyelt kérdés
Szóval nekem nincs, csak érdekel a kérdés. Szóval növényes aki, sűrűn beültetve, alján gyepnövény. Hogyan lehet kitakarítani a hal kakit? Van külső szűrőm, de nem takarítja el az összeset, pedig csak sima manadom van talajként.
2018. szept. 22. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Segít a dologban egy 12-15-szörös óránkénti vízforgatás...
2018. szept. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, a meg kevés hal
2018. szept. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*meg a

reggel van még. :)

2018. szept. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg a könnyen emészthető kaja. A kitin, cellulóz, szója

nem ilyen. Zooplankton etetésekor szinte nem is keletkezik mulm, tubifexnél igen.

2018. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Óvatosan egy kis gyakorlás után nagyobb palackú talajporszívóval az aljnövényzet közül is kilehet szívatni a java koszt anélkül, hogy kiszippantaná a növényeket. Ami marad azt kiszoktam "porolni" az-az felkavartam párszor a vizet megütögetem a növényeket is( pl vonalzó, ültetőfa stb) és egy jó vízforgatású belső szűrővel megszűrettem, ezt párszor megismételtem. Ilyenkor jó ha van egy tartalék belső szűrő még ha máskor nincs is üzemben, persze mechanikai szűrésre folyamatosan is üzemben maradhat a külső mellett. Ha rendszeresen csináljuk akkor max egy félórás, órás kavarodást okozunk, hamar kitisztítja a szűrő, ha elhanyagoljuk akkor nyilván tovább tart.
2018. szept. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!