Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rendeltem fűmagot ami direkt...

Rendeltem fűmagot ami direkt akváriumba való hogy kell el szórni?

Figyelt kérdés
Simán a kövek közé vízben ott ahol a halak el élnek? Vagy külön vízbe kövek közé?

2018. szept. 29. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha távol keletről érkezett, akkor bele ne tedd az akvariumba! Én is rendeltem 100 féleképpen teszteltegettem de csak betaknyosodott. Jó hogy én sem szórtam meg az aku alját :D
2018. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkább külön csináljam? :D
2018. szept. 29. 09:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Te hogy csinaltad?
2018. szept. 29. 09:28
 4/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Ezek általában olyan füvek magjai, melyek olyan területen élnek, amit gyakran elöntött a víz. Így ehhez alkalmazkodva 2-3 hetet kibírnak víz alatt, de utána elrohadnak.

Ha hosszúkás magról van szó (ami nagyon hasonlít arra a fümagra amit a kertben kell elültetni) akkor szinte biztos hogy ilyen füröl van szó.


De persze megprobalkozhatsz külön.

Szórd rá kavics ágyra, locsold akvariumvizzel, és fedd le, hogy párás környezetben legyenek (ne lépjen el öket teljesen a víz). Naponta kétszer szedd le a tetejét, hogy kicsit szellőzhessen.

Amikor kikeltek, önts rá annyi akvarium vizet, hogy ellepje öket, ha három hét múlva is szépek, akkor írd le nekem kérlek privatban, hogy honnan vetted a magokat. 😃

2018. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen külön kis pohárban próbáltam , kaviccsal , anélkül , földel, bent , kint, csiraztattam stb .. de semmi :D
2018. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit te fűnek gondolsz, az talán az Echinodorus tenellus, igazi vízinövény, nem gondolnám, hogy magról árulnák, amúgy is főleg indákkal szaporodik.

https://www.youtube.com/watch?v=UWUZotJ7SqI

2018. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!