Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik kétágú guppi farok úszó?

Létezik kétágú guppi farok úszó?

Figyelt kérdés

Fiatal még nemrég színesedett ki előtte elvegyült a többi között.Úgy képzeljétek el mint egy v betű lenne a farok úszója.

Eleven , élénk ,hatja a nőstényeket afféle domináns egyed.

A többi hím nem ilyen sőt a színük is most kezd kialakulni.


2018. okt. 3. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint a felső és alsó része ágazik szét? A legvalószínűbbnek azt tartom hogy megsérült és így nőtt, nekem volt olyan halam aminek megcsípték az uszonyát és kettéjött, ugyanígy nézett ki. De annyiféle guppi van, biztos van ilyen, de nálad nem gondolom hogy a felmenői miatt történt ez.
2018. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ilyenre gondolsz? [link]
2018. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt néztem én is , de nekem középen nincs úszója csak a két szélső rész van meg.
2018. okt. 4. 05:06
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Fotó nélkül az elmondásod alapján én is inkább hasadt farokúszóra gyanakszom és nem egy lírafarkú változatra. Továbbá a líra, kard és a V-farokúszók nem a faroktőtől ágaznak ketté hanem az ép farokúszó meghosszabbodott sugarai képezik a formát. Van rá esély, hogy összenő, de ez akár 1-2 hónapig is eltarthat ekkora farkúszót viselő halaknál.
2018. okt. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Liki István ***** válasza:
Vannak véletlenek és ez is lehet az. Nálunk a kertben élt egy szó szerint értendő kétfarkú fürge gyík kb. 8-9 éve. Az egyik lányom két év alatt kettőször fogta meg és le is fotóztam. A két farka kb. 3-4 centinél teljesen egyformán V alakban vált szét. Sajnos a fotó eltűnt azóta.
2018. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Majd idővel eldől milyen lesz a farok úszója , de így is gyönyörű mert márvány kékes a teste az úszó pedig narancs sárga.
2018. okt. 5. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!