Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitol barna algas az akvarium...

Norbertss kérdése:

Mitol barna algas az akvarium hattere?

Figyelt kérdés

Van egy Juwel 180 lityos alváriumom, kb 1 hónapja üzemel.

Szőlőgyökér van benne, műnövények és 1-2 kő. Van egy einhell külső szűrőm, egy einhell UV szűrő, ami a vizet tisztítja. Zöld algám nincs, mert a ház egy olyan szegletében van az akvárium, ahová keveset süt be a nap. A led világítás napi 12-14 órát megy.

Most hétvègén lecseréltem a víz 20%-át, mit javasoltok, mit trgyek hogy beálljon az egyensúly és eltűnjön az alga ?


2018. okt. 8. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelműen kevés a fény, a barna alga jelzi ezt.

A leghelyesebb a fényforrás helyét is megváltoztatni, ha erre van mód, jobb felülről, elölről világítani meg a medencét, így a hátsó fala több fényt kap, mint az eleje, ha megoldható.

Növeld a világítás erősségét és kicsivel az időtartamát is.

2018. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hány watt dolgozik? a 12-14 az elég sok, ezt még növelni??
2018. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2x23 wattos a felulrol vilagito gyari Juwel Led fenyforras.

Erosseget nem tudok allitani, mert ez fix.


Akkor azt mondjatok, hogy a barna alga attol terjed legfokepp, hogy nem kap eleg mesterseges fenyt felulrol? Tehat ne az akvariumot vigyem egy naposabb helyisegbe, hanem a led vilagitas menjen szinte mindig ?

2018. okt. 8. 21:16
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
80 literben 50 watt megy. Irtó kevés, valami plusz fényforrás kéne.
2018. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Skid05 ***** válasza:
100%

Ne mondanám kevésnek a fényt, ha hihetünk a gyári adatoknak 5290 lument írnak, ez 180-ra majdnem 30 lm/l, közel sem annyira csekély, több ÉLŐ növénynek elegendő lenne. Éppen ezért nem értem a műnövény dolgot, műnövény mellett mindig lesz algád, nincs konkurencia. Másrészt ha jól értem műnövényeknek világítasz napi 14 órát?! A fény időtartama így is sok, élő növényzet hiányában minél kevesebb annál jobb, a 8 órás minimumra is visszaveheted, a halak nem hiányolják majd.


Telepíts be élő flórát, hólyagos vízikehely, tüskéshínár, békatutaj, kagylótutaj, valiznéria, vízicsillag, vízi petrezselyem bármelyik működne, segítenek egy jobb vízminőség elérésében, az áhított egyensúlyra csak velük van esély, nélkülük örök küzdelem lesz folyamatos és drasztikus vízcserékkel illetve mechanikus algairtással.

Még fiatal az aki, a barna alga ezen szakaszban gyakori jelenség, akár magától is eltűnhetne, de ezzel a felállással sanszos, hogy maradni fog és/vagy jön mellette/helyette más, ami már nehezebb ellenfél lesz.


Fauna? Talaj? Szűrés…az einhell úgy tudtam barkácsgépeket gyárt…

2018. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Eheim, nem einheim, bocsanat, elirtam.


Munovenyt epp az algak elkerulese miatt tettem be, igy gondoltam egyszerubb lesz beallitani az akki vizminoseget, hiszen minel kevesebb a szerves anyag, annal stabilabban tarthato szurovel es UV-val az akki.

Akkor rosszil gondoltam.


Nagyon apro fekete kavicsom van talajkent, szerintem elbirna az igazi novenyt is.

A jelenlegi barna algata vegyek valamifele halat, ami eszi, hatasos lehet ?

2018. okt. 9. 06:09
 7/20 anonim ***** válasza:

Újonnan berendezett akváriumoknál a kissé magasabb nitritszint is okozhatja a barna algák elszaporodását, ha élő vízinövények is vannak megfelelő számban, akkor azok stabilizálják az ilyen jellegű változásokat és beáll a vízminőség. A szőlőgyökérből ázhatnak ki cellulóz, vagy olyan cukormolekulák, amiket szeretnek.

Napfény nem szükséges az akváriumnak, de egy kicsit arrébb húzhatod, ahol valamivel több természetes fény éri, óvatosan persze, esetleg vízcsere alkalmával.

Hal van már benne és ha igen, mennyi?

2018. okt. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Salx Narval ***** válasza:
Új akváriumnál gyakori jelenség a barna alga, pláne műnövények mellett. sok a 12-14 óra világítás, az élő növényzet hiánya is elősegíti az algásodást, úszó és lebegő növényeket javasolnék, vagy esetleg ültetőtálba táptalajra egyéb növényeket (a steril talaj miatt). Ajánlott a heti 30% vízcsere "talajporszívózással" egybekötve. Ha továbbra is bent hagyod a műnövényeket és nem váltasz élőre nemsokára szépen kiszőrösödnek az ecsetalgáktól.
2018. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nincs köze a barna algának a kevés fényhez!!!!

Ez egy városi legenda, vagy tőlem lehet falusi is, alapja nincs, ez a lényeg. Ha van barna alga, akkor a legjobban megvilágított részeken nő...


Nincs beállva az egyensúly, és nincs megfelelő növény konkurencia.


A 2 összefügg. Be tud állni az egyensúly élő növény nélkül is, nagyjából úgy 50-szer nehezebben mint egészséges jól növő növényzettel.

Ezt gondold át. Ha nem lesz növény, még jövő ilyenkor is lehet barna algád, és bármi más is töredéke idő alatt megjelenhet.

Élő növényzettel stabilabb vizet tudsz csinálni.


Egyébként ha nincs élő növény, atom fölösleges még a gyári világítás mellé a led. Minek? Világítod az algát, jobban nőjön?


Ha meg nem megy a gyári világítás, kapcsold be azt!

Az legyen az alap, ne a led!

A ledről semmit nem tudsz, milyen spektrumban, milyen tartományban világít. A gyári világítás legyen az alap, és ha majd lesznek élő növények jó bőven, és nem elég nekik a gyári fény, akkor toldd meg a leddel napi pár órában, amennyit igényelnek, ezt ki kell tapasztalni.


Hogy mit tehetsz még az egyensúlyért a növényeken kívül? Hát néha elmondhatsz egy üdvözlégy máriát, ezen kívül nem sok mindent. Cserélgeted a vizet, vársz türelmesen, aztán vagy szerencséd lesz, vagy nem.

2018. okt. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja, még most olvasom, hogy az UV ha jól értem, akkor nem csak dísznek van, hanem használod is?


AZONNAL!!!! kapcsold ki!

Majd ha lesz valami infuzória, vagy hasonló dolog, akkor nagyon indokolt esetben, kúra szerűen, extra szellőztetés és extra vízcserék mellett ideiglenesen bekapcsolhatod!

Az uv nem azért van, hogy azzal kéne szűrni, vagy állandóan menjen! Azért van, hogy több pénzt hagyjon a boltban a vevő. Erre találták ki.

Az egész rendszert az összes élőlénnyel haza tudod vágni, egy olyan természetellenes környezettel, amit az uv hosszútávon csinál!

2018. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!