Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta hal van a képen?

Milyen fajta hal van a képen?

Figyelt kérdés
[link]
2018. okt. 14. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikrogeophagus ramirezi- törpe pillangósügér
2018. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:(

...nem túl jó állapotban, nem túl jó körülmények között.

2018. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy a hala(ka)t, most kaptuk, a körülményekkel meg nem tudom mi a bajod.
2018. okt. 14. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy pár probléma: Az akvárium elég kicsinek tűnik és szűrőt sem látok. A bejáratási időről sem írtál, ami létfontosságú lenne. Az aljzat (ha lehet ezt annak nevezni) túl nagy szemű, felgyűlik benne az üledék. A pillangó törpesügér lágy vizet igényel, és a kagylók felkeményítik azt, bár ha csapvíz van, akkor a kagyló nem sokat számít... A műnövények sem a legjobbak. És sanszos, hogy a haladnak kezdődő úszórothadása van, ami az előbbiek után nem lenne meglepő.
2018. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

- mulm, szmötyi

- műnövény

- kagylók, csigaházak, ami felkeményíti a vizet (köztudottan lágyvizes halról van szó)

- kavicsos talaj (geophagus = földevő. természetes viselkedésükhöz tartozik, hogy a homokot a szájukba veszik és átszitálják élelemért - ráadásul az ekkora kavics még jobban gyűjti a szmötyit)


És ez csak az, ami a képen látszik. Akváriumméretről, szűrésről, bejáratási időről, lakótársakról még csak nem is regéltél.

2018. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Húha! Azért nem írtam ilyenekről, mert nem ez volt a kérdés. :D Már kb 2 éve megy az akvárium, nem most kezdtük, csak most kaptunk a képen látható halból.

Az, hogy nincs benn szűrő és, hogy kicsi az akvárium nem tudom, hogyan állapítottad meg a képről. A nagy kavicsok alatt van apróbb szemű aljzat is, de akkor ezeket és a kagylókat kiveszem, meg a többin (már ami jogos volt, nem csak találgatás) is megpróbálok javítani. Köszönöm, a tanácsokat, bár nem kértem! :)

2018. okt. 15. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!