Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami nem oké az akvárium...

Valami nem oké az akvárium vízzel?!

Figyelt kérdés

Több mint másfél hónapja lett összerakva az akvariumom,1honap bejáratási idő megvolt.Ezutan tesztelve lett a víz, minden értek rendben volt leginkább a Nitritre figyeltünk oda! Ampullas baci benne van a szuroben vagy 5 és táp megint csak 3

Ezután jöttek a halak, de a biztonság kedvéért még vittem vizet nezetni a boltba, sok volt a Nitrit jó akkor halak vissza a boltba.. 1het várakozás utan ajánlottak hogy rakják bele zeolit követ hátha segít.. de semmi most ott tartok hogy másfél hónapja megvan az akvárium és egy sz***r az egész! Segítsetek!!!



2018. okt. 16. 20:41
1 2
 1/19 Skid05 ***** válasza:

Miként tartottad karban a szűrőt ezen periódus alatt?

Hogy van az élőflóra odabent?

Illetve a kémiai szűrés, ami hosszabb távon (bejáratás alatt ehhez nem kell sok idő, mivel eleve kisebb a bacik volumene) kontraproduktívvá válhat. Mert ugyan meggátolja a mérgező nitrogén vegyületek keletkezését, de ezzel egyidejűleg lenullázza mind az ammónia, mind a nitritbontók törzseit (lényegében éhen halnak). Amikor telítődik és többet nem képes megkötni, a biológiai építkezés megint nulláról kezdhető.

2018. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hány akvarisztikai könyvet olvastál el ? Van magyar szerzőktől magyar nyelvű könyv. Ne másokra és az interneten összeolvasott hülyeségekre figyelj. Ha van a környezetedben egy akvarizáló felnőtt, akkor kérj tőle tanácsot. Az a nitrit dolog egy nagy hülyeség, a boltban meg csak lehúznak a hozzád hasonlóan nem hozzáértők.
2018. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A kezdésnél teljesen új szivacsot kapott erre ment az első baci.

3naponta egy kevés kaja tényleg egy csipetnyi ezt is javasoltak hogy legyen mivel táplálkozni a baciknak!

4het alatt 4 baci lett berakva + 2baci táp.

Igazából kezdő vagyok nagyon a témában de az alapokat hibátlanul csináltam

Kérdéseidet nem nagyon értem ha egy kicsit kezdő nyelven feltennéd akkor lehet tudok rá válaszolni neked! És előre is köszönöm a segítséget :)

2018. okt. 16. 21:02
 4/19 A kérdező kommentje:

Ismerős az akváriumosom tehát a lehúzást kizárva és a csepp teszt nem csalhat

Váltakozik a teszt rózsaszín fehér majd rózsaszín fehér

Minden heten más olyan mintha valami nyirna a bacikat

2018. okt. 16. 21:04
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor azt kérdezném még hogy hány literes a medence és hány, illetve milyen halat hoztál bele egyben? Mert a betelepítésnél nagyon fontos, hogy ne egybe kerüljön bele a végleges állomány, hanem több lépésben. Például egy 200 literes medencénél ha lesz mondjuk két rajhal faj és egy talajlakó csapat, akkor kezdésnek egy rajhalat hozol, egy hét múlva mondjuk a talajlakó raj és végül a másik rajt. Tehát nagyon fontos a fokozatos betelepítés, mert még egy jól előkészített kezdő akváriumot is el lehet szúrni ha egyszerre túl sok halat hozunk bele.
2018. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Bamboocha466 ***** válasza:

Egyszerűbb lenne kihagynod a baci tapokat és a plusz bacikat és mindent hagyományosan csinalnod.


Rezept: 1. akvárium berendezése növény ültetes, feltöltése vízzel, a szürök bekapcsolása. (Ezzel te meg is lennél.)

2.) Három hét üresjárat, naponta szennyezést imitalni haltappal (nálad már van valamennyi nitrifikalo baci, így valószínűleg kevesebbet kell várnod).


3.) Víz tesztelése: amikor nincs benne semennyi no2, de már van benne no3 akkor a rendszer müködik.

Ha túl magas lenne a no3 szint, akkor részleges vizcsere (egy napot állott csapvizzel). És jöhetnek a halak, több részletben!


Egyébként mekkora az akvárium (liter), milyen szürö van benne, van elö növényzet?

Milyen elölenyeket szansz bele?

2018. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Skid05 ***** válasza:

Tehát a kérdések átdolgozva: a szűrő szivacsát kimostad-e ez idő alatt?

Élő növényzetet telepítettél-e és ha igen milyen állapotban van mostanra?

Még két kérdést hozzácsapnék: vízcserék a 6 hét alatt (milyen ütemben mennyi)? talaj? (homok/gyöngykavics/bazalt etc)

Ha jól értem állat nincs odabent jelenleg.

2018. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Bamboocha466 ***** válasza:
Ja, és a vizet tesztelheted otthon is. Egyszerűbb mint mindig vizet cipelni a boltba.
2018. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

56liter

Eheim Pick up 2008 szűrő

A szivacsot nem mostam ki egyszer sem hiszen ennyi idő alatt nem telítődik annyira hogy mosni kellene de ha mostam volna is csak az akvárium vízzel.

Etettem ez idő alatt hogy legyen tápanyag a baciknak.

Aljzat: apró szemű kavics

Növények vannak

Díszek csak boltban vásárolt kerámia bujok és mangrove gyökér van bennt

Halak perpill nincsenek benne

Itthon is teszteltem de nem azt mutatja mint a csepp teszt mert nem olyan pontos

2018. okt. 16. 22:15
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre lettek hanem 3 részletben

14darab guppy van/volt/lesz benne már ha egyszer megélem azt hogy 0 legyen a nitritem

2018. okt. 16. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!