Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kellene tennem köbméteres...

Mit kellene tennem köbméteres akvárium esetén?

Figyelt kérdés

Már ötéves koromban volt akváriumom és komoly akvarista múltra tettem szert.

Ez időnként megszakadt, mert jó pár évet töltöttem külföldön, közben a felszerelésemet a beleegyezésemmel széthordták a rokonaim, a hangszereimmel együtt, mert huzamosabb ideig a lakásom ki volt adva, most semmim sincs.

Időközben nyugdíjba mentem és mivel pesti lakásom egy vidékire tervezem cserélni, anyagi lehetőségeim is lesznek a vágyaim megvalósítására. Több házat néztem már, amiknek az ornamentikája is tetszetős, bagóért vannak kis faluban szép téglaházak és van egy, amely nagyon mozgatja a fantáziám. Egy nagy szoba mögött van egy mosókonyhának használt kis helység vízzel, padlós lefolyóval, kövezett burkolattal, ami nekem nem kellene, hiszen elég nagy a fürdőszoba, ahol elfér a mosó, szárítógép, így azt tarthatnám akvarista helységnek és a falat részben kiütve tehetnék oda egy 2m*1m*0,5m méretű akváriumot, csak nem tudom, milyen módon lehetne ekkorát biztonságosan csináltatni, továbbá, hogy elbírná e a fal, vagy az alapot nem kellene e megerősíteni alatta.

AZ is érdekel, nagy mennyiségű lágy vizet hogyan tudnék készíteni, ioncserélő műgyantás módszerről hallottam már, de nem tudom, honnan lehetne beszerezni.

Legszívesebben pontylazac rajokat tartanék benne, az átlátást diarámával meglehetne akadályozni, a kis helységben tarthatnék mindenféle medencét, szűrőt, felszerelést és a nagy akvárium lehetne a ház legfőbb ékessége, de ekkora méretekben még sohasem gondolkodtam, tanácsokat adhatnátok, vagy elérhetőséget, ahonnan ismereteket szerezhetek, vagy a különféle problémákra is felhívhatjátok a figyelmem, mert sejtem, hogy vannak, de nagyon bevette magát a fejembe egy hatalmas medence látványa.



2018. okt. 8. 20:47
 1/8 Skid05 ***** válasza:
73%

Azt, hogy „elbírná e a fal, vagy az alapot nem kellene e megerősíteni alatta” szakember tudja megmondani (statikus/építész). Másrészt nem tudom, hogy mennyire eldugott pontja ez a háznak, de egy ekkora medence a velejáró irdatlan költségekkel csak akkor érné meg, ha a figyelem középpontjában van, akár körül is járható…szerintem legalábbis.

Amúgy – ha az alap engedi – egy erős profilszerkezetre kéne helyezni, mind a profil mind az üveg esetében fel kell mérni, hol fér be hol mozgatható, ekkora üveget szoktak a helyszínen ragasztgatni.

Akvarista csoportokban a face-n vannak hasonló területre szakosodott üvegmesterek, a visszajelzéseket a csoportban láthatod (nem te lennél az első köbméteres;), ez a méret még nem is számít nagynak náluk, elérhetők a csoportban maguk is, kérdezhetsz tőlük.

A lágy vízhez magas gpd értékkel bíró RO szűrőt néznék, de nyilván nem heti cserékben kéne gondolkodni…

2018. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vízcserék tényleg nehezen oldhatók meg, én valamilyen túlfolyós automata rendszerben gondolkoznék. Ennél folyamatosan folyna a (szénnel szűrt)csapvíz és az RO szűrőből a 0 nk-s lágyvíz keveréke. Lassan de folyamatosan, mivel az RO szűrők egyszerre kevés lágy vizet állítanak elő.


Ha szűrőakváriummal akarod szűrni, akkor annak az oldalát meg kell fúrni olyan magasan amilyen magasan a vízszintet akarod Ha zárt rendszerű külsővel fogod szűrni, akkor a fő akváriumot kell megfúrni vízszint magasságban. Ide kell elvezető cső ami elvezeti a vizet, ennyinél már kert öntözésére is érdemes lehet gyűjteni hordókba.


Még egy tipp, ha a magasságra írtad az 1 métert, akkor csökkentsd, mert nagyon nehéz lesz benne tevékenykedni, meg nem lehet rendesen levilágítani az aljára.


A fűtés is egy külön történet, arra nincs ötletem.

2018. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Talán azt is érdemes lenne átgondolni, hogy mérnél pár víztesztet és az adott értékekhez választanál halakat, így legalább egy probléma megoldódna. Statikus mindenképp kellene, mert ezek az öregebb parasztházak nem az erős alapjukról és a falszigetelésükről híresek. Én is ajánlanám a víz és az elvezető szennyvízrendszer kiépítését az akváriumhoz, ez utóbbi akár egy udvari vízgyűjtőbe is mehetne egyéb felhasználásra, újrahasznosításra. Valóban sok az 1m magasság, nagyon megnehezítené a berendezését és amint a kolléga is írta ehhez már komoly reflektorok kellenének, mondjuk ezek a fűtés jelentős részét is megoldanák. Ha már fűtés, szintén érdemes a szobahőmérsékletet figyelembe venni válogatáskor. Mindent egybevetve én egy ekkora akváriumban valószínűleg gyönyörű afrikai sügéreket tartanék, nekik általában megfelelő a csapvíz, a szobahőmérséklet max pár fok emeléssel, gyengébb világítás is elég a lebegő növényzethez, viszont komoly alapra kell helyezni ha igazán élethű sziklás környezetet szeretnél építeni nekik. Természetesen ez csak az én spórolós és a magam igényeinek megfelelő elképzelés egy ekkora akváriumról. A világért nem szeretnélek lebeszélni a kedvenceidről, csak gondoltam megemlítem, hogy egyszerűbben is lehetne szépet és jót csinálni.
2018. okt. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
H a fal tégla, elbírja az óriás-aksit. Ha vályogház, nem bírja el, csak ha megerősítitek. De ha tégla, ha vályog a fal; az alapra/téglára mindenképp tegyél jó vastag hungarocellt, mert az a sok víz a padlóra folyva még többnek fog tűnni. (A hungarocellt a nagy akváriumok esetében(általában 100 literestől felfelé)abból a célból használják, hogy a feszüléstől ne durranjon el az üveg, ezzel összevizezve és összeszilánkozva mindent.) Nekem egy vasállványozott, hungarocellel alápockolt, vályogfalba épített akváriumom van, 100 literes. Vannak benne xifók, guppyk, neonhalak.
2018. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Azt lefelejtettem, hogy van benne három Anubias barteri is, egy középen, kettő kétoldalt.
2018. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, megmértem a kezem a hónaljamtól a mutatóujjamig 71 cm, bár 190 magas vagyok, nem gondoltam volna, így hát csökkenteni fogom a magasságot, talán a medence hosszát is valamennyire, hogy arányos legyen.

Köszönöm a tanácsokat, az RO szűrőt már tanulmányoztam, mert hallani ugyan hallottam róla, de mostanában nem foglalkoztam akvarisztikával, így nem is tudtam pontosan miről van szó, de már kezdek képben lenni.

Akváriumom már volt jó néhány, de a legnagyobb is csak 300 l körül járt, így ha csak a duplája lesz is, akkor is új területen járok, szóval megköszönök minden tanácsot, előre is.

2018. okt. 9. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha afrikai sügéreket választanál nem kellene lágyítani a vizet. A vízcsere is könnyebben kivitelezhető, nem kell tárolni bá vizet , vízelökészítővel, C vitaminnal mehet egyből. Fűtésre egyszerűbb kifűteni a szobát, vagy legalábbis jobban fűteni, a 300 w os Eheim pár fokot lazán bír tartani.
2018. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Méretre én 220x70x70 re csinálnám
2018. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!