Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet hogy az akváriumi...

Lehet hogy az akváriumi kavicsom befolyásolja a pht. Lehet ez ellen tenni valamit vagy új kavics kell? Növények mennyire befolyásolják a pht?

Figyelt kérdés

Használtan vettem az akváriumot, kaviccsal mindennel eggyütt.

Anno tettem bele tengeri holokot ami eléggé felnyomta a pht, nagy részét eltávolítottam ,akkor de még maradt benne.

A kavicsok átvehették a ph modosító hatást?

Szedtem ki csészébe kavicsot beleraktam 6.5 phs ro vízbe 8 lett belőle.

A kavics csapvízbe lett elmosva.ph 8

Tettem hozzá citromlevet ph 5 lett 5-ig mér.(1ml-0.5ml citromlevet).



#PH #Akváriumi kavics #kavics ph modosító hatása.
2018. okt. 23. 00:52
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
A mészkövek vagy mész tartalmú homok a lágy és savanyúbb vizet felkeményítik és ezáltal a pH is megemelkedik. A savpróbát háztartási sósavval csináld, ha ráöntöd és pezseg akkor meszes a talajnak, dekorációnak szánt anyag. Homok esetében annyi savat kell ráönteni amíg a pezsgés meg nem szűnik, utána ismét meg kell csinálni a próbát friss savval, ha így már nem pezseg akkor vízzel átmosva használható akvarisztikai célra lágyabb, savanyúbb vizű akváriumokban. A sziklákat és kőzúzalékokat cserélni kell ott nincs értelme a próba utáni savazásnak, mert csak szétmállana. Kemény és közepesen kemény víz esetben nem kell tartani jelentős mértékű kioldódástól, ilyen akváriumokban mészkő is használható pl afrikai sügéres.
2018. okt. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csészébe vettem ki kavicsot ráöntöttem annyi facsart citromlevet, h elepje.

Bugyborékolt.

5-10 perc után kicseréltem a citromlevet frissre ugyanaz. Elég buggyantnak nézzett ki. Ez azt jelenti h meszes?

2018. okt. 23. 22:25
 3/6 A kérdező kommentje:
A sót is próbáltam, elöszőr ráöntöttem a kavicsokra, semmi másodszorra vízzel vegyítve szintén semmi.
2018. okt. 23. 22:28
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen, azt jelenti.
2018. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csináltam egy keménység tesztet is, 1 nap állás után ugyanolyan a víz keménysége mint ezelőtt, de a ph nőtt.
2018. okt. 27. 14:24
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, nem tudok mást mondani mint amit már írtam. Ha sósav (nem só) hatására pezseg a talaj akkor azt vagy kisavazod rendesen vagy lecseréled de így nincs értelme lágyított vízű akváriumban használni.
2018. okt. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!