Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kitakarítottam az akváriumot,...

Karolin11 kérdése:

Kitakarítottam az akváriumot, teljesen új vízzel feltöltöttem és raktam bele víz előkészítőt (kék lötyi klórok ellen) és baktériumot! Ilyenkor is kell hetente 30%-ot leszűrni vagy majd mikor a halak telepítve lesznek?

Figyelt kérdés
Ja és volt egy akvarista üzletben vagy hogy is nevezik🙃 és azt mondták, hogy az én akváriumomba (54L) tehetek max 10 db afrikai sügért. Én úgy tudom, hogy a sügérnek ez kis akvárium.. Tévedek vagy nem és ha nem akkor milyen halat érdemes betelepíteni egy ekkora akváriumba és mennyit?! Tudom nem nagy akvárium...!😏
2018. okt. 21. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na ezért nem hallgatunk a boltosra soha. Tíz afrikai sügeret, eszem megáll...annyit kb 300 literbe tehetsz, az az alja. [link] itt keresgélj bele való halakat.
2018. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az akvarista üzlet neve mindenki más szerint akvarisztikai szaküzlet, kivéve az akvaristákat, akik szerint halasbolt! :D


Hát amúgy csigasügik szóba jöhetnek, végül is ők is afrikai sügérek... persze azért másabb kategória, más környezet, más hangulat...

2018. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bamboocha466 ***** válasza:

A teljesen újonnan indított akvariumoknal a halak betelepiteseig nem kell vizet cserélni.

Ez idő alatt (3-5hét) a szüröben elszaporodnak a lebontobakteriumok. Minden nap szórj egy csipetnyi haleledelt a vízbe, ezzel stimulálva a halak szennyezését, és a szürö legyen folyamatosan bekapcsolva.


Sügereknek ez kicsi lesz ez az 54 l.


Válassz valamit ami a te akidban jól érzi majd magát:

[link]

2018. okt. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell bejáratási idő alatt vizet cserélni, ez csak az én "dilim" ajánlani szoktam kezdőknek, hogy rögződjenek a teendők és persze azért is mert sokan ilyenkor elsokallnak a növénytápokkal, bacietetéssel és egyéb vízkezelőkkel. Igen, a kis Tanganyika-tavi sokcsíkú csigasügérek jó választás lenne ha afrikai sügéreket szeretnél 54-literben. [link]
2018. okt. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget akkor nem tévedtem🙂. Hülyeséget nem akarok csinálni mert már pórul jártam az üzletesek miatt.
2018. okt. 22. 06:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Van több ezer faj afrikai sügér ...
2018. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen láttam nagyon sok faj van...amit nekem ajánlottak (utánna néztem a faj nevének):Malawi pompás sügér,aranysügér és meg volt ott 2 fajta de elfelejtettem hogy néznek ki😀.
2018. okt. 22. 17:29
 8/14 A kérdező kommentje:
Csiga sügérrel össze lehet rakni rákot vagy algaevő harcsát?
2018. okt. 22. 18:38
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Jól tetted, hogy nem hallgattál a halasra egyik ajánlott sügér sem tartható ekkora helyen, pláne 10db. A sokcsíkúakat ne társítsd semmivel, ők egy kis kolóniában saját társaságukban érzik jól magukat, homok talajon, csigaházak és sziklák között, igazából növényzet sem kell max úszó lebegő növények. Nem illenek hozzájuk sem a rákok, sem az algázók és más akadálya is van ezen túl is a társításnak pl akváriumméret, vízérték különbség, összeférhetetlenség, melyiknél mi.
2018. okt. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekem apró kavicsok vannak benne olyan mintha vágot kavicsok lennének, de igen aprók az nem lesz jó nekik?
2018. okt. 23. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!