Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Milyen ha egy algaevő hal (pontosan nem tudom megmondani milyen fajta) majdnem megöl egy aranyhalat?

Én is erre gyanakszik, de kettő aranyhal van, és 5 algaevő.

Keress kérdéseket hasonló témákban: algaevő, aranyhal

2018. nov. 7. 22:26  Privát üzenet  

A válaszok
Ennek a kérdésnek fuss neki még egyszer ... :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. nov. 8. 07:58 Privát üzenet
Salx Narval nevű felhasználó válasza:

Valószínűleg algának nézte.:D

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. nov. 8. 14:53 Privát üzenet
Nem igazán értem mi a kérdés. De azt tudom, hogyha az ancira gondolsz (bár igazából akármelyik algaevőre is ez vonatkozik) akkor nem jók aranyhallal társítva. Emellett az aranyhal és az anci is nagy akváriumot igényel, főleg ennyi. Hány literben vannak?

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. nov. 8. 21:41 Privát üzenet
Salx Narval nevű felhasználó válasza:

Az ancik néha rácuppanhatnak halakra de ennek általában oka van. Valamilyen betegség következtében túlzott nyálkaképződés, vagy hámsérülések, bőrbetegségek miatt elhalt bőrdarabkákért ráúszhat a beteg halra, ill dög és korhadékevő lévén az elhullt halakat is megrághatja. Egy esetben halottam olyant, hogy valakinél egészséges halra támadt, mármint az illető állítása szerint. Én nem tapasztaltam még olyant, hogy az ancik bármilyen egészséges halra rátámadtak volna táplálkozási célból, max etetéskor,önvédelmi és területvédő szándékkal támadnak a betolakodókra. Az aranyhaladat vizsgáld meg ha megtámadták valószínűleg beteg volt előzőleg is. Tényleg nem egy akváriumba valók annak ellenére sem, hogy köztes vízben elvannak együtt. A szűk hely is okot adhat a területvédő halaknak a támadásra.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. nov. 9. 05:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közönséges algaevő: fejénél két oldalt buzogányszerű valami?
150 literes akcáriumba a lehető legtöbb fajta hal, amelyek elvannak egymással?
Milyen algaevő halak vannak, amelyek megmaradnának aranyhal mellett (hallottam, hogy megteszi a kisebbeket)?
Milyen fajta algaevő hal tartható együtt bettával?
Ez az algaevő-harcsa (kép lent) milyen fajta?
Algaevő halak minden fajta algát megesznek?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!