Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell fagyasztott...

Hogyan kell fagyasztott eledellel etetni? (cyclops) Lehet hogy megjön tőle a színük?

Figyelt kérdés

Vvettem egy csapat eléggé fiatal (1-1,5cm) parázslazacot és hát nem sok színük van, van, amelyik teljesen szürke. Az akvarisztikában ajánlott aquatic nature-es (két vörös neonhal van az elején) kajával etetek, amit szépen eszegetnek is de ajánlottak még cyclops nevű fagyasztott eleséget, úgyhogy ki szeretném próbálni, meg hát biztosan jobb nekik ha ezt is kapnak, hátha kiszínesednek tőle.


Hogy tudom darabokra vágni a kockát? (az egész biztosan sok nekik, csak 13 hal van)

Hogyan kell felolvasztani?

Heti hány nap lehet nekik ezt adni?

Vagy hogy kell ezt kivitelezni?


Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 15. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én fagyos állapotban szoktam levágni belőle, aztán kis pohárban vagy kupakban akvárium vizet teszek. Abban kiolvad pár perc , csipesszel etetem annyit adj amit hamar meg is esznek kb 30 mp. Mindennap adhatod nekik , érdemes egy nap koplalás. Száraz eledelt is adhatsz heti egy két alkalommal. A színűk majd megjön 😉
2018. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
egy kockát moss át csapvíz felett alaposan, tedd egy kupakba, engedj rá vizet(mehet az akváriumból) , mihelyst felolvadt, öntsd bele az akváriumba. :)
2018. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Én is fagyasztott állapotban szoktam feldarabolni. Ha már nekiállok, a doboz min. 1/3 -aig abban sem hagyom, így egy jodarabig nyugton lesz. A kisebb darabokat pedig egy dobozba gyűjtöm, és mennek vissza a fagyasztóba.


Vigyázz, szeleteles közben hajlamosak a levágott darabok messzire elpattanni, ezért érdemes a kezeddel lefogni őket.


Én 14 neonnak adok 1/6 nyi kockat (mondjuk tubifexet), szerintem neked is ideális lesz cyclopsbol az egy hatodnyi kockameret.


En a kis darabot kiveszek a fagyaszrobol egy műanyag kannallal (ez az eteteokanalam), erre obbe teszek kevés akvariumvizet, majd pár perc olvadás után beleteszem az eledelt az akiba. Az általam vásárolt étel szennyeződésektol mentes -na meg kicsit lusta is vagyok- így nem mosom át, de egyébként érdemes egy szüröben atmosni.

2018. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül sikerült megoldani, most ettek csak ezek a halak szerintem addig tudnának enni ameddig ki nem pukkadnak, szóval nem mertem tovább adni nekik már egy idő után mert csak falták és falták 😀 remélem ez sem volt túl sok!
2018. nov. 15. 17:24
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látom az etetéssel kapcsolatban már kaptál választ én arra hívnám fel a figyelmedet, hogy egy sötét háttér szépen kiemeli a halak és növények színeit és növeli a biztonságérzetüket is, persze az úszó növényzet is fontos mert nem szeretik a közvetlen erős fényt. Tőzegkivonat is mehet az akváriumba és lágyítani sem ártana a vizet. Nem csak a kaján múlik a halak színe hanem a környezetén és a víz minőségén is.
2018. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!