Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt vegyek a 40...

Milyen szűrőt vegyek a 40 literes aksimba én az aquael fan2 őt néztem meg még az Eheim pick up 60 at az eheim el az a bajom hogy nagyon helyigényes de lehet hogy a jobb szűrés érdekében jobban megéri nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 15. 23:34
 1/4 Skid05 ***** válasza:
Ésszel telepítve a fan2-es is elviszi, de ha leveszed róla a gyári szivacs körüli műanyag tartályt és rábarkácsolsz egy nagyobb szivacsot akkor megnövelheted a biológiai hatékonyságát.
2018. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyan azt javaslom mint az elõttem lévõ.
2018. nov. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyigényes?

Hát... egyrészt egy szűrő lényege pont a térfogat, ha az nincs, akkor ahogy te is jól látod, nincs jó szűrés.


Másrészt:


Pickup : 96×65×173

Fan2: 96× 86 (!) × 260 (!)


Tehát a fan2 "mélysége" ugyanakkora, minden más irányban nagyobb, mint a pickup! Nem keverted össze valamivel?


Amúgy meg- egy 40 literes aksi magassága általában 30 centi. Aljzatból ha nem is sok, de vagy 3 centi biztos van, pláne hátul, mert hátrafelé legtöbbször emelkedni szokott az aljzat.

A szűrőt nem teheted le az aljzatra, mert felszívja azt, érdemes minimum 1-2 centivel fölé rakni.


Mint ahogy a vízfelszínt se érheti el, el kell hogy merüljön. Újabb 1-2 centi.

Ja, és persze magát az akváriumot se töltöd csurig tele, nem feszített víztükör :) Legalább 2-3 centivel az üveg pereme alatt van a vízszint.


összeszedtünk vagy 8-10 centit, ami lejön a 30 centis magasságból.

Tehát a szűrőnek egy 20-22 cm-es vízoszlopban kell elférnie.

A fan2 26 centi. A pickup 17.

2018. nov. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem gyári tetős akkor én egy akasztós szűrőt ajánlanék kicsit feltuningolva.
2018. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!