Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim aqwaball 130 elég egy...

Eheim aqwaball 130 elég egy 54 literes akváriumba? A szivacsok csak mechanikai szűrést végeznek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 10. 20:04
 1/5 Skid05 ***** válasza:
100%
Biopower 160, egy árban vannak, mégis ennél nagyobb a térfogat, és az egyik legjobb bio szűrőanyag (is) van benn gyárilag, a substrat pro. Természetesen alacsonyabb hatásfokú bio szűrést az aquaball szivacsa is végez. Nem túltelepítve elvisz egy 54-est.
2018. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos félre rendeltem, biopowert akartam én is. Az akváriumba maximum 5-6 plattit akarok, csak nöstényeket.Egyébként ebbe a szűrőbe az egyik szivacs helyett nem lehet esetleg más szűrőanyagot tenni?
2018. máj. 10. 20:55
 3/5 Skid05 ***** válasza:

Hát ha nem akut, hogy bekerüljön a szűrő, és úgy rendelted webshopból, akkor én élnék egy cserelehetőséggel, pláne mivel egy árban vannak.

Nyilván lehet fejleszteni, de ha konstrukciós hibás akkor minek? Az alábbi link 4-es válaszára hivatkoznék:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2018. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem sikerülne kicseréltetni, vagy már nem akarod akkor természetesen az aqwaball középső kosarába is tehetsz más szűrőanyagot csak a kosár réseit el kell zárni, hogy oldalról ne tudjon vizet szívni mert így nyitott állapotban hamar telerántja kosszal a drága szűrőtöltetet. Ha semmit nem csinálsz vele szerintem akkor is elég egy 54-literes akvárium szűrésére, ahogy a kolléga is írja a szivacs is alkalmas biológiai szűrésre.
2018. máj. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utána nézek a cserének, ha nagyon bonyi akkor marad ez. Végül is ez sem tűnik rossznak és van hozzá mindenféle kiegészítő is. Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2018. máj. 11. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!