Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit adjak nekik enni?

Mennyit adjak nekik enni?

Figyelt kérdés

Lett egy 100 literes alváriumom 30 hallal ( guppik,plattik,mollik,neonok,márnák) és 2 csigával.

Hányszor és mennyit adjak nekik enni ? Reggelente adok nekik lemezest és port egy csipetnyit. De ha elmegyek az akvárium előtt úsznak utánám,éhesek lehetnek még ?


2018. nov. 19. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
hamarosan burtál pusztulás lesz, kicsit túl vagy telepítve.
2018. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állatkereskedésbe tanácsolták a 30-40 halat ezért lett 30 nem tűnik soknak egyébként :)
2018. nov. 19. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos le akartak húzni Kedves kérdező, azt várja a kereskedő hogy elpusztuljanak te meg rohanj venni az újabbakat... Ne enged magad átverni!
2018. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a felét vidd vissza, nekem 96 litersemben kb 13 hal van, ráadásul a tieid egy részének a minimum helyigényét se elégíti ki a száz liter.
2018. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bamboocha466 ***** válasza:

Valóban túl van telepítve az akvárium. A guppik, pkattij, mollik ráadásul még szaporodni is a fognak(persze csak ha hímek és nőstények vegyesen előfordulnak).


Annyi ételre van szükséguk, amennyit fél perc alatt megesznek. Nem szabad megsajnalni őket, sőt, érdemes heti egyszer egy kaplalonapot beiktatni, amikor semmit sem szorsz be hozzajuk.

2018. nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Igazuk van a hozzászólóknak, ez így brutális halpusztuláshoz fog vezetni előbb utóbb, még akkor is ha komoly külső szűrőt használsz és csinálod a heti 30% vízcserét rendesen. Én nem is részletezném de hallgass rájuk és olvasd el a halaid igényeiről szóló információkat. A kajával kapcsolatban azért azt megemlíteném, hogy nem elég a táp ezekből heti 2-3 alkalomnál többször ne adj, helyette pl fagyasztott szúnyoglárvát, sórákot, ill mixeket vegyél, ennyi halnak egy egész kocka mehet naponta. Forrázott, nyers és félig főtt, zöldségféléket is adhatsz mint pl saláta, spenót, cukorborsó, cukkini, padlizsán, uborka, stb. Néha egy-egy algatablettát is ragaszthatsz az üvegre. Ha eszegetik a zöldséget akkor bent hagyhatod ha viszont valamelyikhez nem nyúltak azt másnap ki kell venni és valami mást érdemes felkínálni nekik, van ilyen, hogy válogatnak.:D Szóval ezt a telepítést át kell gondolni mert így baj lesz.
2018. nov. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Remélem túlélik sajnos másik városban vettem őket,olyan kedves volt az eladó hölgy nem gondoltam erre.

Előtte kellett volna utána nèznem.

Csomó növènyt is rám sózott azok is elkezdtek barnulni annak ellenére hogy vettem folyékony tápoldatot hozzájuk.

2018. nov. 20. 16:45
 8/10 Bamboocha466 ***** válasza:

Oh... Az egy hónapos bejáratási idő elmaradt?


Valószínűleg barna alga lepi a novenyeidet. Ez az újonnan indított akvariumokban normális jelenség. De a halak betelepitese előtt mindig kell várni legalább 3-5 hetet, hogy a szüröben a lebontobakteriumok kellőképpen elazaporodjanak.


Amíg nem tudod a halallomanyt ritkitani, addig érdemes lenne napi 15% -nyi vizet (vagy kétnaponta 25%) cserélni. A vizcsere mindig egy napot állott, klormentes vízzel történjen!

Ezen kívül, etess kevesebbet a halakat, addig, ameddig ilyen sokan vannak.


Sajnos sok elado nagyon kedvesen tukmalja a halakat, de nem szabad rájuk hallgatni. Viszont az jó, hogy sok növényed is van.

2018. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Skid05 ***** válasza:

Feltételezem, hogy kemény hazai csapvized van és gyenge a fényerő az aki fölött. Hiába tápozod őket, ha nincs elég energia azok beépüléséhez. A növények akkor jók ha élnek, a barnuló növény rövid időn belül egyenértékű az ammóniával. A halak közül a platti-guppi duót javaslom, mindegyikből egy kis csapatot (7-8 egyed), lehetőleg hímekből, a szaporodást megelőzendő.


Ők kemény vizesek és az üveg méret is passzol hozzájuk, nem mellesleg leginkább növényevők. Fagyasztott kaját próbálj beszerezni, vagy te magad fagyassz be egy zöldség-mixet, amit mindig kiolvaszthatsz ha kell. Annyi kaját adj ami egy-két percen belül elfogy, nem kell őket degeszre etetni, csak a vízminőséget kockáztatod vele, átmegy rajtuk, apró a gyomruk, gyors az anyagcseréjük.

Mindezt megfelelő szűrés mellett kéne...szűrő típusa?

2018. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vettem baktérium kúlturát amit 8 napig kellett a vízbe csepegtetni és a 100 liter vizet is forraltam nem csapvízként öntöttem az akváriumba :)

Gondolom így kezdőkènt meglesz a tanulópénzem de igyekszem minél jobb életkörülményt biztosítani a halaknak.

A világítás gyári az akvárium tetéjén van a szűrő neve Eheim belső.

2018. nov. 21. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!