Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi halak vagy egyéb...

Akváriumi halak vagy egyéb akvarisztikával kapcsolatos állat ajándékozása karácsonyra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy gondolkozik-e valaki ilyesmiben?

2018. nov. 25. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem állatot ajándékozni felelőtlenség, arról hogy szeretne-e valaki valamilyen fajt tartani, magának kell döntenie, és hetekkel a vásárlás előtt megteremteni az adott fajnak megfelő körülményeket, hiszen egy akvárium bejáratási idővel jár!
2018. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek az előzővel.


Ha valakinek ilyesmit szeretnél ajándékozni, akkor a meglepetés varazsarol le kell mondanod, a kiszemelttel mindenképpen előzetesen meg kell beszélned. Akkor ő el tudja mondani, hogy tetszene-e neki, vallalja-e, hogy később foglalkozni fog a rendszerrel, és ha igen, milyen állatnak is örülne.

2018. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy előttem mondják, emellett az akvarisztika nem úgy működik hogy megveszed az akvát, a felszerelést és az élőlényeket, hazaviszed, feltöltöd és belerakod. Például egy akváriumot üresen három hétig kell járatni, mielőtt betelepíthetőek a halak. Szóval semmiképp ne vegyél ilyet ajándékba.
2018. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha a megajándékozni tervezett személy aktív akvarista, akkor örülni fog, különösen, ha pl. a halak tekintetében eltalálták, hogy ő mire vágyott és mi illik (méretben, viselkedésben) az ő akváriumaihoz, halaihoz. Ha az illető soha nem akvarizált még, akkor ne adjunk neki olyan feladatot, amiben gyakorlatlan, nem járatos vagy nem is akar vele foglalkozni.
2018. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem én akarok ezt ajándékozni. Akvarisztikai webshop-om van valamint börzékre és vásárokba járunk. Az érdekelt volna mennyire ajánljam a vevőknek karácsonyi ajándékozás céljából. Mert ez lesz az első karácsonyi szezonom. Így nem tudom, hogy működik ez.
2018. nov. 25. 19:11
 6/9 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Hát néhányan vannak olyan önzőek, hogy magukat is "meglepjék" ilyen-olyan akvariumos dologgal. 🙄

Nekik -nekunk- ajanlhatsz dolgokat, de arra ne biztass senkit, hogy: ,,meg nem tudja mivel lepje meg kedves xy-jat? Ismeri már a csodás, de mégis igénytelen bettakat?"

2018. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb bunkóságnak tartom, és el se fogadnám!


Nehogy már én érezzem magam szarul azért, mert valami f-kalap rámtol kitudja milyen halakat, és nekem kelljen gazdát találni neki, vagy ha nem megy, lefagyasztani őket.


De jó ajándék már, lehet állatokat gyilkolni!

És nem azért, mert mondjuk nem szeretném az akvarisztikát!

Pont ellenkezőleg, mivel az meg szimplán nettó baromság, hogy ha valaki akvarista, akkor majd örülni fog a halnak.


Egy akvárium egy egyensúlyi helyzetben van, van egy adott vízterhelése, van hozzá adott szűrőkapacitás...

Nem lehet rommá b-ni hallal, mert a meglévő állomány is rámehet a túlterhelésre.


Hiába van nekem egy 300 l-es akváriumom, amibe jellegénél fogva akár még bele is lehetne tenni mondjuk néhány vitorláshalat, biztos nem tenném be őket.

Hosszú távon úgyse maradhatnának, mert nem bírná a rendszer, az meg nekem nem ajándék, hogy 2 napom rámenjen, amíg valakinek tovább tudom ajándékozni.


Úgyhogy át se vennék ilyen ajándékot, hagy érezze át a büdös parasztja, milyen helyzetbe akart hozni.

2018. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Akvarisztikai börzéken, vásárokon azét más a helyzet, ide feltételezhetően célirányos vásárlóközönség jár és esetleg a nézelődők. Akik itt vásárolnak remélhetőleg tudják mit akarnak. Ajánlgatni talán nem kellene élő állatokat ajándékozási célra senkinek. Én úgy gondolom, hogy már a vásárló első kérdéseiből kiderül, hogy mennyire van képben az adott állat tartásával kapcsolatban, ha felelősen akarsz eljárni és nem csak a profit a célod említsd meg, hogy felkészült akvaristák számára ajánlod az adott hal megvásárlását. Esetleg pár szóval feltüntetheted az igényeiket a bemutató akváriumokon, vízminőség, hőfok, akváriumméret, db-szám, stb 5-6 szó is sokat segíthet, ill távol tarthatja a meggondolatlan és tapasztalatlan vásárlókat. A hozzáértőket sem hinném, hogy zavarna némi infó az adott állatokról, persze ettől még kérdezni is fognak tőled, érdemes neked is képben lenni.:D Én már vettem, ill adtam állatot ajándékba, halat is de akkor konkrétan tudtam, hogy szeretné az illető sőt már kérte is tőlem, tartani is képes és pont az adott állatra vágyott. Természetesen felajánlottam, hogy gondját viselem ha bármi akadálya lenne gondozásával kapcsolatban.
2018. nov. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem csak felszereles-csak csaladon belul-és az is megkerdezessel, vagy ajandek kartya egy olyan szemelynek aki tart akvariumot, de az meg igazan vagy kajara fog elmenni vagy 30ezer feletti
2018. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!