Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az akváriumo...

Mi a véleményetek az akváriumomról? Fontos!

Figyelt kérdés

Méret:75 liter

Talaj:3-4 mm átmérőjű kavics (Panzi)

Világítás:Green Line T8-15W/865

Szűrő:Aquael (229l/h)

Fűtő:Pacific

Ph érték: 7,3

Keménység: 15 NK° (ezt még próbálom egy kicsit lágyítani)


Berendezés:

Épített háttér, fél kókuszhéj, gyökerek (vasfa)

Növények: Anubias barteri

Vallisneria americana

Argentín átokhínár

Apró békalencse

Békatutaj


Élőlények: Törpe gurámi (1 pár)

Panda harcsa (5 db)

Postakürt csiga

Maláj tornyoscsiga

Kb másfél hónapja megy az akvárium, és ma tettem bele a halakat. Algásodás csak minimálisan figyelhető meg.(+ a hátsó falon egy kis barna alga)

A növények szépen fejlődnek, új leveleket hoznak. Hártya sosem képződött a vízfelszínen.


Egészségesen tud majd így működni az akváriumom? Ajánlotok még valamilyen állatot? Ha igen milyet és mennyit? Vagy elég ennyi?



2018. nov. 28. 22:00
 1/6 Skid05 ***** válasza:

A gurámik miatt a további lágyítás erősen ajánlott kategória.

Ha a szűrő típusát adtad volna meg az hasznosabb lett volna, ha ez a névleges teljesítménye egy aquaelnek akkor ezt nem terhelném további telepítéssel. Ha ez a Versamax mini akasztós akkor már az (egyébként ált erősen felülbecsült) gyári ajánlás is max 40 liter, tehát a 75-höz bizonyosan nagyobb szűrőfelület kell.

Már csak a gurámik által megkívánt alacsony nitrátszinthez is, rövid távon sűrűbb vízcserékkel kompenzálni tudsz.

2018. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ajánlani algaevőt tudnék:

[link]

2018. nov. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az akváriumot szettben vettem, gondoltam a gyártó csak tudja, hogy jó -e amit elad..
2018. nov. 29. 06:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az algaevőnek kicsi lenne ez az akvárium.
2018. nov. 29. 06:25
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az akváriumot szettben vettem, gondoltam a gyártó csak tudja, hogy jó -e amit elad"


Az akvaristák körében azonos a vélemény a gyári szettes akváriumokról, mégpedig, hogy mint a világítás, mint pedig a szűrés igencsak alul van méretezve benne. Ezzel csak kínlódni fogsz, és szeded az algát! Ezen felül a gyenge világítás még lefogod a vízfelszínen úszó növényeiddel is.

Barna alga is a kevés fény miatt alakul ki, illetve most, hogy betetted a halakat az a kis szűrő sem fog tudni megbírkózni a megnövekedett bológiai szennyezőséssel ami eddig az üresen járatás miatt nem volt. A gyártónak az az érdeke, hogy olcsó legyen a szett, ezért tesz bele gagyi cuccokat, mert ha beletenne egy normális külsőszűrőt, akkor az annyira megdobná az árát, hogy nem vennék meg.

Ezen felül én kisebb szemcseméretű talajt választottam volna, plusz táptalajt.

2018. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még beleraknék pár sima vagy vörös neonhalat, esetleg vörös karcsú díszmárnát mert szerintem feldobnák az akvárium hangulatát.
2018. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!