Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség, mit tegyek a halacsk...

Segítség, mit tegyek a halacskámmal?!

Figyelt kérdés

Néhány napja uj guppikat költöztettem az akváriumba és egy régebbi guppi reggel ota a víz felszínén egyhelyben piheg, az egyik uj hal bánthatta. Szeretnék segiteni rajta, elkülönitettem a többitől mit tehetnék még...?

Kérem aki tud segitsen! Gyönyörű és számomra nagyon kedves példány!



2018. dec. 1. 17:06
 1/8 Skid05 ***** válasza:

Ennyi infó kevés lesz. Mekkora az aki? Mióta üzemel? Szűrő típusa? Mennyi és milyen halfaj lakja? Egy kép informatív lenne.

Elöljáróban: a jellemzően hímek közti viszályok nem okoznak több órás légszomjra hajazó viselkedést. Most hogy viselkedik elkülönítve?

2018. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Farokuszójával együtt kb 3 centi, kifejlett nőstény. Több éve megvan ez a család, 40 literes akváriumban vele együtt 11 régi nőstényhez és egy pici himhez költöztettem be 4 új hímet és 2 új neonhalat, közben a levegöztetö elromlott, egy másikat tettem a helyére /Aquael 220V-240V-50Hz/ elötte nagyobb akváriumban használtam, erösebb mint a másik volt...Volt még egy minimális vízcsere is...az aprócska him ma reggel elpusztult :( A levegőztetővel lehet a baj?!
2018. dec. 1. 20:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Elkülönitve mintha kicsit javult volna az állapota, néha elkezd úszkálni aztán újra felfordtott hassal lebeg és nyitogatja a száját...Nagyon sajnálom szegényt, ő a rajtábornok :(
2018. dec. 1. 20:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Fel van puffadva a hasa.
2018. dec. 1. 22:22
 5/8 Skid05 ***** válasza:

Több probléma van a levegőztető a legkevesebb. Ez a 40 liter megfelelő(!) biológiai szűrés mellett egészségesen 6-7 guppit tartana el, minden további létszám feletti felelőtlenség. Ez a vízi közösség így is egy hajszálra volt az apokalipszistől, ezzel a néhány hallal megadtad az utolsó lökést.


Ami szintén aggasztó az a szűrésre adott válaszod, mert még mindig nem tudom, hogy egy légpumpás szivacsszűrő vagy egy vízpumpa (ami önmagában nem képes rá) szűri a medencét.

A kis víztömeg miatt ez egy eleve sérülékeny rendszer, amiben most elindult egy nem kívánt kiválasztódás, azaz egyenként hullanak el a halak, a leírás alapján hasvízkórban.


Kapásból kéne egy 50%os vízcserét csinálni, majd további 25%okat 3 naponta, az etetést redukálni 3 napos időközökre, a levegőztető menjen. Hosszabb távon a megoldás szűrő típusát kideríteni, hatékonyságát felmér(et)ni és a létszám felettiektől megválni.

2018. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 1. 22:49
 7/8 anonim válasza:
Nem allnak el a pikkejei a testetol? Marmint mintha fel lennenek "borzolodva"?
2018. dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolso vagyok(7-es), enis egybol a túlterhelt akvarium miatti hasvizkorra gondoltam:(
2018. dec. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!