Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba szeretné...

... VI... kérdése:

60 literes akváriumba szeretnék halakat telepíteni, az általam felsorolt fajok jol fogják benne magukat érezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok a napokba szeretném halakkal benépesíteni a 60 literes akváriumomat. A növények illetve a dísztárgyak(és aljzat, szűrő, melegítő stb.) benne vannak viszont kicsit félek a halválasztásba. 2 fajta rajhalat szeretnék benne pl :neonhal, guppi, szifó(már amennyira a szifót lehet mondani rajhalnak de most vegyük annak) platti, zebradánió. Ezek közül kerülne ki kettő faj, melyiket ajánlanátok bele és mennyit? Illetve gondolkoztam nenohalakon, néhány páncélos vagy szívófejű harcsán illetve algatisztíton, ezek közül is keveset akarok, melyikek illenének a rajhalok közé, melyik párosítás jó vagy nem jó, összesen mennyi menjen bele stb. Válaszaitokat előre is köszönöm ;).

2018. dec. 1. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Három hete megy már az akvárium üresen?

Nem akarlak elkeseríteni, de a legtöbbnek ez borzasztó kicsi. Kapásból kilőve a xifó. A neonhalnak is szűkös, mert nincs meg a 80 cm hosszú kiúszótér, guppinak és plattinak jó, de a szaporodásukkal hamar túlnépesítik, és ők nem szigorúan véve rajhalak. Ancinak nagyon kicsi.

2018. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

60literesbe nem tudsz sokat tenni igaz vagy csinalsz egy nano aksit nano élőlényekkel (pl vietnámi kolibri hal)


de az se mindegy az élőlényválasztásban, h belso alap szurod van vagy egy 30ezer feletti kulsod


növényeknek meg a fény nem m1, alap fény az akk jo ha minimalista novenyeid vannak/ninsc egyaltalan

nekem 54literre 3.000lumenem van, (a gyari 5-600helyett), és nem algás az aksi, jo a szuro is.. :)


amit tudok ajanlani betta kicsit unalmas hal, es egyedul van meg ebben a méretben+beteges ha nem jo kajat adsz+nem figyeled vizkemenyseget stb..

barmilyen nano halraj+garnélákkal(nano)

pár darab guppi de naon gyorsan kinovik az aksit, fél év és 40+ hal lesz, ha jol gondozod oket, 4 halrol(3 nosteny, 1 him)


[link] itt nezegesd a halakat

és bal oldalt van kereso 60liter és alá, de ezek kozul sem mindegyik szereti a 60litert

ui: te is elélsz 4négyzetméteren, de gondolom sokkal nagyobb a házad+te az utcára is kimehetsz..


gombhallal ne kezd, élőkajat kell adj nekik és az eleg nehez kezdokent+meg akarmilyen ragadozoval se naon ami csak elő kajan él


[link] Tanichthys_micagemmae.php

[link]

[link]


nanohoz ezeket tudom ajanlani, de megegyzser irom, az h milyen szurod van erosen befojásolja a tarthato hal menyiseget, pl én tarthatnak akar 30db vietnami kolibrit is, 54literben (nem teszem lehet h mar szukos lenne)

ui: vietnami kolibri alig kulombozik a sima kolibrihaltol de az nem anyira szep (szerintem) és ketszer akkora

[link] Tanichthys_albonubes.php


és megtobb hal majndem oszes kaphato ittvan:

[link]


bocsi h kicsit lehangolo voltam, de remelem megfogott egy ket nano hal, vagy akar 4-5 him guppy is elél akkora aksiban vagy endler guppyk azok tobben (kicsit kissebbek) de nemtom h hányan, és a guppyknak meg tul jo szuro sem kell+kajabaol is mehet a lemezes szinfokozo(mással ne etess csak szinfokozoval, hamar nem élő eleseg,+sokkal élesebb szinek lesznek, és havi +200ft kb 10guppyval szamolva


de haozz h mehesenek a halak szerez be novenyeket fénytol fuggoen h mienek+táptalaj(1-2cm fölé meg a dekor izek(szinezett kovek sokszor kemenytik a vizet ami nano halaknal nem a legjobb-talan ekkora meretnel a fekete gránit tormelek a legjobb (aszem gárnit, lehet h bazalt nemtom de fekete és kb 1-2mm szemcsei vannak és ez még 3-4 cm vastagon)+esetleg co2 rendszer(vagy palackos vagy semilyen) tabisnak nincs ertelme élesztos meg hát...+vilagitas amilyen kell a novenyeknek+ha eros vilagites mellet algadosz akk vagy sok a bomlastermek a vizben(sok kaja/novenyek regebbi levelei bomlanak) vagy sok a hal aki sokat kakil.. megoldas erosebb szuro


é aksid egy honapig vilagitassal novenyekel szuresel menjen legalabb 1 honapig, legjobb a minimum 2, h beáljon és ne kezdjen el algásodni mint orult mikor ekezdnenek kakilni a halak


sok sikert :D

2018. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

és a guppikat kihagytam

2018. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

+ittvan sok garnela árral, ha nem pesti vagy akk kb 200ft-vel olcsobbak (am is talan ok a legdragabbak az orszagban)

[link]

2018. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Skid05 ***** válasza:
A szűrő típusát nem árultad el, anélkül felelőtlenség bármit ajánlani.
2018. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igazad van de igazabol irtam h 30feletti ami birja a 30kolibrit 54 literben és 30 felett nem hiszem h kapsz barmit ami nem birna
2018. dec. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem kezdésnek megfelelő halak lehetnek a guppik, endlerek vagy a plattik. Hímeket érdemes vásárolni, hogy ne szaporodjanak és egy kis csapat páncélos mehet a talajra. Mindegyik halból sok szín és formaváltozat kapható, csapvíz megfelelő a tartásukhoz és önmagukban tartva is színes csapatot válogathatsz össze. Én csak az egyikből választanék de akár társíthatóak is, társítás esetén talán még nőstények is mehetnének mert levadásznák egymás utódait. Ha biztosra akarsz menni akkor inkább maradj a hímeknél. 60-literre 8-10 guppi, vagy endler hím, plattiból 6-7db hím és páncélosból 5-6 db. Feltételezve a dús növényzetet és a megfelelő szűrést. Heti 30% vízcsere ajánlott, azonos hőfokú klórtalanított, vagy állott vízzel és talajporszívózással. Ez csak egy ajánlás, természetesen a kollégák által javasolt halakkal is próbálkozhatsz de lehetőleg olyanokat válassz amik nem igénylik a víz különösebb kezelését.
2018. dec. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A neon kicsit kompromisszumos, ekkora akváriumban fel se tudnak gyorsulni, és egy igazán szép (nagy ) raj mellé nem is tudsz más halat tenni. Úgyhogy azokat nem erőltetném.

(A xifóra nem térek ki, nagyon nem ez a kategória!)

A dánió... hát az meg azért nem szerencsés, mert szinte csak a vízfelszín alatt mozog közvetlenül, hiába a 60 liter, az egy 60×30-as alapterület, elég kicsi, ha csak 2 dimenzióban úszkál egy hal.

Neked se szerencsés választás, mert nem annyira lakják be az egész akvárium terét.


Platti vagy guppi hímeket tartanék, vagy akár mindkettőt.

Vagy a 2 valamelyik, és mellé néhány páncélos harcsa.

A mennyiség a szűréstől függ.

2018. dec. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Salx Narval!

19-23 hal 60 literbe? Ami valószínűleg 54, ami nettóban 40? Szűrés ismerete nélkül? Félre ne érts, nem kötekedésből meg nyilván mindenki azt javasol amit akar, a kérdező meg majd eldönti, de ha van mondjuk egy szettes szűrője, akkor ez a felállás egy kicsit merész.

2018. dec. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Olvasd el egy kicsit figyelmesebben amit írtam, Nem az összeset ajánlottam egyberakni, hanem vagy egyikből, vagy a másikból. 7db hal max a plattis és 10db max a guppis vagy endleres változatnál, plusz az 5-6 páncélos mindegyikhez, az-az 14 vagy 16 hal össz.
2018. dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!