Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor a fagyasztástól...

Most akkor a fagyasztástól meghal a hal, vagy csak hibernálódik?

Figyelt kérdés

mer eddig úgy tudtam, hogy ez kíméletes mód a megölésére, ahelyett, hogy fejbe vernénk, de ezen a videón meg életre kel, mi a megoldás?


[link]



2018. dec. 3. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A hirtelen fagyás nem öli meg, a lassú fagyás viszont igen.
2018. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bamboocha466 ***** válasza:

Nekem sajnos nemrég meg kellett ölnöm az egyik halamat, és az akváriumból közvetlenül jeges vízbe tettem. Egyet meg rándult, majd rögtön elpusztult, nem kelt életre. A kopoltyufedöje teljesen elállt a testéről.

Nyilván én nem egy több kilós hallal tettem ezt, hanem egy pár grammossal.


Szerintem az is sokat számít, hogy nem csak jégbe, hanem jeges vízbe került, így hamarabb érte halálos sokk.


Tehát az eddigi tapasztalataim szerint a jeges vízbe helyezés "kegyes" és gyors halált jelent az akvariumi halaknak.

Etkezesi célra szánt/több kilós halakkal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

2018. dec. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A #1/2-esre válasz: pont fordítva - a hirtelen hőmérséklet csökkenés veszélyes, ami szélsőséges esetekben a pusztuláshoz is vezethet. Ezt a jelenséget HŐSOKK-nak nevezzük. Tógazdasági haltenyésztésben a technológiai rendhez tartozik, hogy a szállító és a fogadó víz hőmérséklete között 2 foknál nagyobb eltérés nem lehet! Minél fiatalabb a hal, annál érzékenyebb a hirtelen hőmérsékletváltozásra. Akváriumi halak vásárlásakor is az a helyes megoldás, hogy a nejlontasakba csomagolt halakat nem rögtön engedjük ki, hanem 10 – 20 percig a fogadó akvárium vizén „úsztatjuk”-, így a két víz hőmérséklete fokozatosan kiegyenlítődik. Viszont a következő válaszban szépen le van írva a hő-sokk jelenség.

A trópusi halak nem, de a mérsékelt égövi halak a 0 fok közeli hőmérsékletet hosszabb ideig elviselik (lásd: ponty, kárász, keszeg stb a jég alatt telel át). Sőt a fagypont alatti hőmérsékletet is rövid ideig elviselhetik. Példaként: néhány éve pár darab kárászt kint felejtettem egy vödörbe. Másnap reggelre-keményre fagytak. Kíváncsiságból lassan olvasztottam ki őket, és egy idő után elkezdtek úszkálni. Ha viszont a hal teljesen átfagy (a belső szervek is), azt már nem viseli el, elpusztul! Viszont azt is tudni kell, hogy a fagyott bőr a védelmi funkcióját már nem tudja ellátni, ezért a hal nagy valószínűséggel baktériumos, vagy gombás fertőzésben el fog pusztulni.

2018. dec. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 1-2 fokos, vagy 20-30 fokos vízből kerül át az adott hal hirtelen a jeges vízbe. Legtöbb halászhajón jégre teszik a halakat de azok nem szoktak feléledni, bizonyára ez már megint valami ferdeszemű állatkínzás mint az élve sütés, főzés, nyúzás, darabolás.
2018. dec. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor hogy kell megölni hogy neki e legkevésbé legyen rossz? nagyobb halra gondolok
2018. dec. 4. 21:37
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Házi módszerek közül a jeges víz, vagy a fejbeverés,esetleg lefejezés a leggyorsabb. Brutálisan hangzik a lefejezésük, vagy leütésük de még mindig ez a legkíméletesebb módja a halak kivégzésének. Akvarisztikai szempontból viszont a jeges víz biztos és gyors módszer. Halottam a szódavízről is de ott hosszabb a fuldoklási idő, nem próbáltam. Akvarista és horgászként én ezt a két módszert alkalmaztam ha kellett. Nagyipari módszerek között szerepel mint humánus ölés, a túlhűtött víz és az árammal történő kivégzés.
2018. dec. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!