Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl sok a hal az akváriumban?

Evie Morgenstern kérdése:

Túl sok a hal az akváriumban?

Figyelt kérdés
Kishúgom akváriumát elnézve én úgy látom, hogy elég tömötten vannak szegények. 25 literes akváriumban lakik 2 vitorláshal, 5 guppi, 2 molly, 3 kis csíkhal, 2 algaevő és egy aminek nem tudom a nevét. Próbáltuk tele rakni az akváriumot mindeféle bújóval de annyira nem használják. Kb 3 hete van meg így az akvárium viszont még egy halacska sem pusztult el (szerencsére). Hagyjam így ahogy van vagy próbáljam rábeszálni a nagyobb akváriumra?

2019. jan. 7. 19:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mentségemre szóljon, én egy darab vitorlás halat engedtem meg neki...
2019. jan. 7. 20:32
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor erre nincs mentség. Ezeknek a halaknak 15x ekkora akva kell
2019. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
Jólvan, ne etessük már a trollt, a füle mellett mindent elengedett ami az akvárium véleményezése volt, de a bújóról meg a halak ocsmány neveiről órákat zeng. :D Provokatív kamu, én jelentettem.
2019. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Szerintem tök szép neveik vannak, és szerintem veled van a baj ha neked órákig tart őket elolvasni.

Nem tudom miért kell egyből belekötni a másikba. Miért lennék troll? Mi a baj a kérdésemmel?

2019. jan. 7. 22:42
 15/24 anonim ***** válasza:
75%
Na jó, ebből már tényleg mindenki levágja.
2019. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

...

A betta mellé belehet rakni 1-2 guppit vagy ők bántanák egymást?

2019. jan. 7. 22:55
 17/24 anonim ***** válasza:
Hallod ez már nem vicces. Írd meg őszintén, hogy csak trollkodsz, vagy komolyan kérdezed ezeket, s ha komoly akkor tudunk segíteni, ha nem akkor elég lesz.
2019. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Full komolyan kérdezem

Itt vagyok dilemmában egy rakat hallal edig nem volt baj velük de most tökre beparáztam hogy pici nekik a hely, ami így olvasva igaz is. Próbálok valamit kitalálni hogy mi legyen amíg nem cserélünk nagyobbra vagy nem ajándékozzuk el őket. Nem vagyok állatkinzó, de akváriumom is csak 2 hónapja van. Nem akarom hogy szegények szenvedjenek ugyhogy valamit gyorsan kikéne találni. Ezért kérdezem hogy lehet e a bettával tartani valamit?

2019. jan. 8. 00:00
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ajándékozzátok el a halakat, esetleg a betta maradhat, vagy vigyétek őket vissza a kereskedésbe. 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani, sztem 25 még határeset, de MAX 1 betta vagy pár HÍM guppi mehet megfelelő szűréssel.

A halaid igényei:

Guppi min 30 liter

Vitorláshal 150-200 liter

Molli 120 liter

Algaevő 100 liter

Csík fajtól függően minimum 100-500 liter

Aminek nem tudjátok a nevét, azt nemtom, esetleg képet rakhatnál fel. Ennyi halnál ekkorka akváriumban a búvóhelyekkel csak még rontotok a helyzeten. Szűrő van? Az a lyukacsos kő mészkő lesz, ami csak keményíti a vizet, s ezek nem azt igénylik.

Ha komolyan érdekel az akvarisztika akkor olvass utána, kérdezz, majd kezd előlről, egy minimum 60 literes akváriummal, megfelő aljzattal, jó szűréssel, nem gyatra fénnyel, élő növényekkel és pár akkora akiba illő hallal. A meglévőektől meg vagy meg kellene szabadulni vagy az újrakezdést 200 lityós akvával kezdeni persze külső szűrővel.

2019. jan. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. jan. 8. 06:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!