Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Chihiros doctor?

Chihiros doctor?

Figyelt kérdés
Valakinek van tapasztalata ezzel a szerkezettel? Nagyon dicsérik
2019. jan. 11. 10:14
 1/3 Skid05 ***** válasza:

Twinstar diszkont verzióban. Bár nem kifejezetten csak nekik lett kifejlesztve, de az ára és az alga számukra fenemód bosszantó látványa miatt leginkább high-tech akvakertészek nyúlnak hozzá. Közvetlenül indítás után (aktív talajok, új talaj, szilikátok miatt) vagy kisebb algamennyiség (lassabb fejlődésű gyep közül, dekorról) ellen ill. megelőzésre hatásos a cucc, nagy tömegű alga irtásra nem alkalmas.


Ha minden egyéb tényezőt belőttél, akkor felteszi az i-re a pontot, de a kütyü csak a piramis csúcsa, mindennek alatta (nagyjából) stimmelni kell (fény, vízkémia, tápozás), különben nem ér semmit. Túl erős gázbeoldás nélküli vagy rossz összetételű fény, elcsúszott tápszintek, keményebb víz esetén értelmetlen pazarlás a használata. Egyébként magának az eszköznek – ahogy az akvakertész medencéknek – is létfeltétele a lágy víz, ellenkezőleg a rács élettartama drasztikusan rövidül. Az anódon keletkezik az oxigén, mikro és nano buborékokról lévén szó oldatban maradva egy szabad oxigénben túltelített vizet generálnak. (A hidrogén a katódról porlasztott buborék formájában a felszínre távozik.) Az, hogy a vezérlő a kapcsolásokat milyen vízparaméter változások bemérése alapján időzíti, nem tiszta.


Inverzben segít a flórának. Az algák sejtfalai nem túl toleránsak az oxigénnel telített vízzel szemben, a konkurencia, az összetettebb növények ebből profitálnak, az eredeti gyártó szerint a nyomelemek beépülésében van a kulcs. In situ kísérletet még nem láttam vele.

2019. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van a High-Tech 243 literesemben. de valahogy nem látom hatásást az algákra nézve. Nem tudom milyen alga ami pamacsokban elszórva van mindenhol, olyan mint a zöld perlon vatta lenne. Alá tettem a porlasztót, de nem nyírta ki úgy mint pl a carbo. De hasonló volt a szitu korában az ecset algával is.
2019. jan. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2 napja tettem az akvariumba, nincs sok algám de azért akad. Zöld szőr alga van egy kevés (e miatt vettem). Talán segít , nem vagyok a vegyszerezés híve! Ezért gondoltam erre. Lehet butaság de 2 nap után a víz kristály tiszta ... eddig sem volt ködös vagy akármi, de most nagyon patent. A víz paraméterek rendbe vannak ! Továbbra is tápozok carbozok ahogy eddig . Igen ahogy írtátok a piramis csúcsa, nem csoda dolog. De ha segít akkor megérte , köszönöm a válaszokat .
2019. jan. 11. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!