Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha megszül egy hal (eleven...

Ha megszül egy hal (eleven szülés) akkor hogy érjem el hogy ne egyék meg a többiek a kishalakat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 13:03
 1/10 anonim válasza:
Én a mollikat és a plattikat egy hálóval kivadásztam és egy nevelőakváriumban neveltem, amig még kicsit voltak. Aztán mehettek vissza. Egy 10-30 literes aki nem drága bele egy szivacsszűrő meg fűtés, és akkor is jó, ha beteg egy halad.
2010. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem is vedd ki őket és csak felnőtt korukban rakd viszza
2010. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
rakd át kisebb akváriumba, és ha majd felnő akkor ragd vissza...én ezt csinálnám
2010. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A külön akvárium jó megoldás, de ha van helyed vehetsz halnevelő ketrecet. Ez egy műanyagkeret, a merítőhálóhoz hasonló, szúnyoghálószerű szövettel bevonva, amit be lehet akasztani az akváriumba. Így nem kell több szűrő, stb, kb 15 kishal elfér benne. Egy ujjnyi vastag műanyag csővel szoktam leszívni a kishalakat, a háló összetörheti őket + nehéz vele elkapni. Kapható még szülőszoba is (vagy csinálhatsz), azt a nevelőakváriumba kell tenni, akkora lyukakkal, amin a kishalak átférnek de az anyahal nem. Vagy tegyél az akváriumba rengeteg búvóhelyet: jávai mohát, úszó májmohát ágakat stb.
2010. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jávai mohát kell tenni az akváriumba,abba jól el tudnak bújni a kishalak.
2010. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam mag a kisguppik és kismollik megvédését, hogy egy flakon raktam az akváriumba, meleg tűvel lehet rá olyan lyukakat készíteni, amilyenen nem férnek ki, de a víz sem áll bent. Jól védve vannak. Ja, és a saját anyjuk is megeszi őket.
2010. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Hogy etetted így a kishalakat? Jó ötlet, és érdekelne.

2010. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A flakon tetejét levágtam, néhány cm volt a víz fölött, és ugyanúgy tudod őket etetni, mint a többit.
2010. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi a hasznos tippet!
2010. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!