Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feladat: akvárium, fénytörés?

Feladat: akvárium, fénytörés?

Figyelt kérdés

Egy 20 cm magas akvárium aljára tükröző felületével fölfelé néző síktükröt fektetünk, majd az akváriumot félig töltjük vízzel, melynek levegőre vonatkoztatott törésmutatója 1,33. Az akvárium oldalának tetejénél a vízszintessel 40°-os szöget bezáró irányból érkező lézerfénnyel világítjuk meg a víz felszínét. Kiindulási helyétől mérve, milyen távol éri el ismét a lézerfény az ábrán szaggatott vonallal jelölt síkot?


A megoldás 38 cm.


[link]


Kérlek segítsetek megoldani! :(


2019. jan. 20. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A megoldás 38 cm


:D

2019. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy bejelentettelek, de még nem tettek át, ha nem tesznek át, rakd fel a kérdést tudomány, természettudomány témakörben, mert ennek a feladatnak az ég világon semmi köze az akváriumhoz, attól, hogy a példában akvárium szerepel.
2019. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már megoldottam. Nem én tettem ide, én Tudományok/Egyébbe raktam. :D
2019. jan. 21. 20:04
 4/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Es mi a megoldás?

Egy órát elvett az életemből, hogy atfogokat es befogokat, sinusonat es cosinusokat ismertem meg ismét, de a feladat elvegzesehez szukseges tudast lusta voltam megismerni.

Kerlek, fenykepezd le nekem a megoldas menetet, es toltsd fel. :D

2019. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Majdnem elhittem, hogy tükröt fektettél egy akvárium aljára 😂
2019. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!