Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vannak mérgező csigák akváriumba?

Evie Morgenstern kérdése:

Vannak mérgező csigák akváriumba?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap vettem észre, hogy valószínűleg az egyik újonnan vett növénnyel vagy kaviccsal bekerült valahogy az édesvízi akváriumomba egy pici csiga. Gondoltam "de jó! Ingyen csiga!".

Betta akváriumba került és ma észrevettem, hogy a bettának összevannak ragadva az uszonyai. Lehetséges, hogy a csigától van valami baja? Lehet, hogy mérgező a csiga?



2019. jan. 23. 18:19
1 2
 11/14 Skid05 ***** válasza:

#4 újfent...

Egy kép nyilván informatív lenne…

Akkor optimális ha kb 4 hét eltelik két szűrőtisztítás között, ha sűrűbben kell, akkor az adott víztömeghez kevés a szűrőfelület. Akkor kell pucolni ha láthatóan maxra állítva sem nyomja a vizet. Ezeknek nincs nagy szivacsa, egy-két pohárnyi akva vizet kimersz egy edénybe amiben a szivacs elmerül, 4-5ször összenyomod, a cél a barna réteg lazítása, nem az újszerű szivacs.


A szűrő motorfejét, szűrőtartályát, az esőztetőt átveretheted erős vízsugárral, meg is ecetezheted, az oldja a lerakódást, de a szivacsot úgy kezeld, mint az egész rendszer alfája. A nitrivec jó cucc.

Ha szándékozol nagyobb szűrőt beszerezni, akkor a mostanit egy vödörbe nyomkodd ki mint máskor tennéd, az újat pedig járasd meg a vödörben pár órára, majd a két szűrő két hétig párhuzamosan működjön az akiban.

ez pl dupláját tudja a jelenleginek, mind térfogatban mind motorban, esőztetővel

[link]

2019. jan. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Skid05 ***** válasza:

A betta levegőt is nyel, a vízszint feletti levegő hője kulcskérdés, ergo egy tető kéne az üvegre, hogy a benyelt levegő miatt ne fázzon meg, ami legyengítheti, ettől lehet elfekvő és ezt a parakill pl nem oldja meg (sőt ront rajt).

A vízcsere ártani biztosan nem fog, előkészítővel/pihentetve, ne legyen sokkal hidegebb az akiban lévőnél.

Amíg nincs egyértelmű jele egy fertőzésnek addig ne kezeld, az algaevőnek keress menhelyet.

Ajánlott olvasmány, hogy ne a dollárszemű eladókra támaszkodj:

[link]

[link]

2019. jan. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A többiek jól elmondtak mindent, annyit fűznék hozzá hogy szárított szúnyoglárvával ne etess, mivel a feldolgozás során szinte teljesen elveszti a tápértékét, kb. csak a zsír és a kitin marad meg, utóbbi pedig bélelzáródást és mindenféle gondot okozhat. Remélem meggyógyul a halad, és kérlek ne hallgass az eladóra, nézz mindennek magad utána!
2019. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat és mindent! A halacska már kapott egy tabit ami sárgává tette a vizet. Ez nem árt neki amugyse. Feltétlen beszerzek egy tetőt. Szerencsére az algaevőt tudom hova tenni mert nem ez az egy akváriumom van. Vettem neki fehér szúnyogot is, szerencsére izlik neki. Mégegyszer nagyon köszönöm :3
2019. jan. 26. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!