Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mekkora aljzatot...

Milyen és mekkora aljzatot válasszak az akváriumhoz? Fekete, fehér, "bézs"

Figyelt kérdés

Az egyik fontos kérdés hohy hány mm a lemegfelelőbb? 1-2 mm jó lesz? Másik fontos kérdés hogy fekete vagy fehér? Úgy tudom a fekete miatt a halak nyugodtabbak, biztonságban érzik magukat vagy rosszul tudom? Ha valakinek van ilyen aljzata meg tudja mondani hogy melyik mutat jobban? És linket is küldjetek légyszi :)


Én ezt a kettőt találtam(fekete):

[link]

[link]


(barna-fehér): [link]


(fehér): [link]

[link]



2019. febr. 3. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Fehéret semmiképpen. Bármelyik másik jó.
2019. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Én a fehéret sem vetném el alapból hacsak nem természetellenesen fehér, ha van benne egy kis színtörés akkor a világos homoktalaj egyes halakhoz kimondottan jó. Milyen halakat szeretnél és a színük is fontos lehet? Igen a legtöbb halra nyugtatóan hat a sötét háttér és talaj, a feketékre is csak azok nem igazán érvényesülnek ilyen akváriumban.:D Ha még nem döntötted el, hogy miket tartanál akkor a két véglet között válasz talajszínt. Igen az 1-2mm jó, akár még egy kicsit durvább is megfelelő, én úgy 1-4mm mondanék.
2019. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Vitorláshalban gondolkodtam mellé valamilyen csapahal. Dánió, neon, ibolya-rézlazac :) És azt hiszem feketét fogok venni :)
2019. febr. 3. 19:40
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Mekkora lesz az akvárium, hogy vitorlásokat tervezel? Neonból a nagyobb testű vöröseket válaszd és talán az ázsiai dániók helyett a talajra válasz egy csapat ide jobban illő páncélost, az ancik is illenének ide. Ezekhez a halakhoz mehet a fekete talaj és az árnyékadó lebegő úszó növényzet is. A lágyított enyhén savanyú cser és huminsavas un fekete víz lenne a legjobb választás.
2019. febr. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
250 literes es igen koszi a sok infot mar utanuk neztem :)
2019. febr. 6. 09:05
 6/7 bsoft ***** válasza:

A fehérrel óvatosan vagy legyen tartalék mert előbb utóbb zöld lesz :)

Egyébként ez dekorhomok esetleg egy kis sávot vagy hasonlot kialakíthatsz belőle (mint itt [link] ) de talajnak túl apró inkább valamilyen 1-3 mm szemcseméretű legyen ha páncélos harcsát is szeretnél akkor pedig lekerekített legyen mert a zúzalék megvághatja a talajlakó halakat.

2019. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi vegul feketet vettem :) 3-4 mm kicsit nagy
2019. febr. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!