Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát kintre szoktatni?...

Tollbogre kérdése:

Benti cicát kintre szoktatni? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Van két lakáscicám, akiket befogadnának kertbe. Nem mehetnének be a házba sem, de nyilván csinálnék nekik egy jó kis bunkert a kertbe.

2016. aug. 1. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Tehát új gazdát is kapnának? A kiszoktatás nem feltétlenül jelentene problémát de az,hogy új gazda+új terület már necces. Szerintem nem maradnak meg az új helyen így. Vagy csak nagyon sok munkával.
2016. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy eddig lakásban voltak majd hirtelen nekik meg kell szokni kint új helyen. Sztem nem fog nekik tetszeni. A szoba macska ha már úgy nőtt fel maradjon is az.
2016. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de nem így, hogy egyik napról a másikra új helyre kerülnek és rögtön ki a kertbe. Várhatóan megrémülnek és világgá mennek :(

Fokozatosan kellene kiszoktatni őket, tehát először az új helyen is bent kellene tartani, majd ha már bent megszokták, akkor lehetne kezdeni kiszoktatni őket.

2016. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak ,fokozatosan kéne.

És előtte megmutatni nekik ,hogy milyen kint ,de felügyelettel majd bent és ha megszokták akkor mehetnek kint ,de vigyázni kell el ne szökjenek (nagy esély van rá)

2016. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 évesek és ketten vannak, a nagyszüleimhez mennének és ott tudnék maradni velük egydarabig, az is megoldható szerintem, hogy bevigyük elõször a házba is õket.
2016. aug. 1. 16:45
 6/7 A kérdező kommentje:
És 1 évesek. Szerintem egy próbát megér. Télre építenénk nekik egy jó hõszigetelt kis bunkert a ház mellé. Vagy a telet nembírnák?
2016. aug. 1. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kínzás, de nem a hideg miatt, azt még megszoknák, a macskák szívósak. De egy cicának eleve hatalmas stressz a környezetváltozás. Nekik nagyon fontos az otthon, a megszokott szagok. Csak az ismert közegben érzik magukat biztonságban. Egy lakásban tartott cica esetében ez hatványozottan így van. A másik: a lakásban tartott cicák nagyon ragaszkodnak ám a gazdijukhoz, még ha ezt nem is mutatják ki annyira, mint egy kutya. Megnyugtató nekik, hogy állandóan az ember közelében lehetnek, részt vesznek egymás életében. Ha kirakod őket egy idegen kertbe, nagyon meg lesznek riadva. Talán nem is maradnak ott, hiszen a kerítésen belül is ugyanolyan idegenül érzik magukat, mint azon kívül. Meg fognak lógni, mert szaladnak, keresik majd az elveszett biztonságérzetet, az elveszett ismerős környezetet. Ha pedig mégis ott maradnak, akkor bedepizhetnek, hiszen nyilván jóval kevesebb törődést fognak kapni, mint korábban. Macskának nem lehet bunkert vagy házat csinálni, ő nem kutya. Nem fog benne maradni. De ne legyen igazam.
2016. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!