Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítséget kérek. Guppik...

Segítséget kérek. Guppik szaporodás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy mit nem csinálok jól, csak hobbi szinten tartok halakat de mindenhol azt olvasom hogy a guppik rögtön szaporodnak, meg alig bírják a nőstények (stb.) viszont az enyémek egyáltalán nem... nem tudom mi lehat a baj. Nem vagyok tenyésztő meg semmi, csak nem akarom hogy a halaim olyan körülmények között éljenek amik nem megfelelőek nekik. Szóval előre is köszi aki segít, viszont a rossz kommenteket pls ne írjatok, mert az senkinek nem jó. Építő kritikát elfogadok

2019. febr. 5. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
próbálom kitalálni mekkora akváriumod van, hány fokos lehet a víz, de nem megy. Lehet hogy csak nem szimpatikusak egymásnak. Díszhal.info & akvaguru talán tud segíteni.
2019. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szaporodnak nálad is, csak a kicsiknek nincs hová elbújniuk, így felzabálják a felnőtt halak mielőtt észrevennéd őket.
2019. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skid05 ***** válasza:
Tehát a körülmények megítélését kéred, anélkül, hogy leírnád őket néhány szóban? Célravezetőnek nem mondanám.
2019. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány liter, és hány hal van benne? Nem tudhatjuk hogy jól élnek-e, ha még ezt se tudjuk.
2019. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bamboocha466 ***** válasza:

Az is lehet, hogy csak himeid vannak..

Vagy, hogyha újak még nálad, akkor azért kell 3 hét, hogy megszülessenek az elsö kicsik.

A harmadik valószínű opciót mär említették: kevés a buvohely, és megeszik a kicsiket.


Egyébként a terhés guppit a laikus is könnyen felismeri: nagy fekete folt van a farka alatt, es naprol napra egyre kerekebb.

2019. febr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy 54 literes akváriumban van 2 hím és 4 lány a víz az 26-28 fokos. Az akváriumot pedig direkt úgy rendeztem be, hogy legyen egy dús növényzetű sarok ahol a születendő kicsik eltudnának bújni. az is olvastam, hogy a lányokat és a fiukat külön helyről kell beszerezni, hogy elkerüljük a vérfertőzést. Én mindent próbáltam megtenni hogy jó élőkörülmények legyenek a halaknak.
2019. febr. 6. 19:45
 7/11 Skid05 ***** válasza:
Vízcserék? Szűrő? Kaja? Van konkrét terv is az ifjoncokkal?
2019. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ahogy már írtam a víz 26-28 fokos tehát van vízmelegítő, és vízszűrő is, van még egy (a látvány miatt) egy buborékoztató és világításuk is van ami napi kb. 7 órát ég. Kaját szemcséset adok nekik és néha van ilyen fagyasztott kaja is amit kb. havonta vagy 2 hetente adok nekik.
2019. febr. 8. 15:52
 9/11 kzs ***** válasza:

Én a 2.válaszadó álláspontját osztom. Vagyis - amennyiben nem azonos nemű az összes guppid (amit azért kétlek, mert a nemek jól megkülönböztethetőek ebben a fajban), biztos hogy szaporodnak. Csak a kicsiket megeszik.


Tedd külön a terhes nőstényt egy elletőketrecbe (és persze külön akváriumba), és sikerülni fog.

2019. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Skid05 ***** válasza:
Mind a szűrőt, mind a vízcseréket a nitrifikáció miatt kérdeztem, alapvetőek a vízminőség (és így a hal-életminőség) szempontjából. Jóval fontosabbak, mint a „buborékoztató”. A szemcsés kaját mint főeleséget felcserélném a fagyasztott + forrázott zöldség kombóra, a víz lehetne kicsit hűvösebb is, serkentőleg hat. Sűrű növényzet kell ahova a felnőtt egyedek nem jutnak be, limnobium vagy pistia vízben lebegő gyökérzete, sűrű tüskéshínár, mohafélék, ambulia. A lebegő növényzet védelmében az ivadékok több kajamaradványt találnak.
2019. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!