Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 napja kaptam egy par,2...

Katinka.kovacs kérdése:

4 napja kaptam egy par,2 betta,2 alganyalo 6 neon. Ma reggel eszrevettem valami feher hab szeru dolgot az akvaium aljan egy novenyen. A betta him hevesen orizte. Mostanra besulyedt a novenyzet koze. Betta ikrak voltak?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a viz felszinen kellene maradjon a hab az ikrakkal nekem lesulyedt. Vajon az volt, ott a novenyzetben tulelhetik az ikrak? Tehetek meg valamit ertuk?

2018. szept. 3. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A hab nem süllyedhet le, hiszen pont azért hab mert levegős, a felszínen van. A betta ikrák lesüllyedhetnének, de azok egyesével vannak és elvesznének az aljzatban.


Azt azért úgy hozzáteszem, hogy ez így nem maradhat. Nem tudom az akvárium méretét, de feltételezem amúgy hogy túl kicsi az is, de azt tudom, hogy a betta a meleg a neon pedig a hideg vizet szereti, nem tarthatók együtt (feltéve ha nem vörös neon), illetve az "alganyaló" ami anci, páronként 90 litertől tartható.


Szóval hány literben vannak? Vagy a bettától vagy a hat neontól (ha kék neonok) szabadulj meg, mert nem tarthatók együtt.

2018. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ikrák voltak benne, az ikrázáshoz, és megtermékenyítéshez speciálisabb környezet, és előkészítés szükséges. Általában. Van, hogy spontán, közösben is leívnak, de ritka. Még a külön ikráztatáshoz is szerencse kell, hogy sikeres legyen.

Hab meg mindig is lesz, olyat unalmukban is csinálnak a hímek.


Amúgy ja, elég szar társítás.

A betta alapból nem párban tartandó, hanem háremben, egy háremet pedig baromi nagy akváriumban lehet békességben együtt tartani hosszú távon, dzsungel mennyiségű növénnyel, és minden halnak külön territóriummal.


Párban tartva kis akváriumban, olyan 1000-ből 1 az esélye annak, hogy egyik ne verje szét a másikat, általában a hím a nőstényt, de előfordul fordítva is.

2018. szept. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...igazából a legtöbb, amit tehetnél az összes haladért, hogy először is megtanulod egyáltalán (jól!) tartani őket, és nem a szaporodásukon aggódsz, mert a szaporítás azért 100-szor nehezebb dolog, és még a jól tartástól is elég messze vagy. Egyáltalán hány fokos vízben vannak?

Bettának 27-28 fok kell. A neonnak 26 már rettentő meleg...

2018. szept. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!