Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Egy vízinövény nevét keresem, de elbizonytalanodtam. Létezik lóheréhez hasonló vízinövény?

Sajnos nálunk a boltban csak "növények" vannak, kis, nagy és közepes méret szerint. Ennyi. Ez minden amit tudni lehet. Már elég jól megismertem őket a netes adatbázisok alapján, tudom hogy mi az, ami nálam megmarad, és mivel ne próbálkozzak. Viszont ma engedtem a csábításnak, és vettem egy kis futószerű növényt, annak ellenére, hogy nem ismertem fel biztosra, csak tippeltem, mi lehet. Rosszul.

[link] Azt hittem ilyet vettem, de az én növényemnek lóhere szerűen osztott levelei vannak, egyébként a felépítése ilyesmi. Van valakinek tippje, hogy mi lehet?

Keress kérdéseket hasonló témában: vízinövény

febr. 11. 20:11  Privát üzenet  

A válaszok
ssaa nevű felhasználó válasza:

Talán madársóska? Kóstold meg, hogy savanyú-e! Ha igen, akkor eltaláltam.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 11. 20:28 Privát üzenet
Ha nagyon hasonlít a lóherére akkor lehet, hogy valamelyik Marsilea fajjal van dolgod.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 11. 21:19 Privát üzenet
Ennél lóherébb nincs. Hydrocotyle sp."Japan” avagy Hydrocotyle Tripartita. Lágy vizet szeret. Megfelelő fény mellett aljnövényzetnek is alkalmas.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 11. 22:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A cseppszerű vizinövényeknek szánt tápok, károsak a halra nézve? Csepegtethetem a vizbe ugy h a hal benne van? ( sajnos az anubias nanam levelei barnák lettek és sárgulnak, táphiányuk van)
Igénytelen növénynek elég a kvarc homok?
Egy 250 literes növényes akváriumba sok nanohal + Rc garnélák vagy pár nagyobb hal ( pl: vitorláshalak, ill. hasonló testalkatú halak ). Melyik jobb? Mi az előnye és hátránya?
Egyik ismerősömnek van egy kb.5-6 m3-es kerti tava nem szűri semmivel. Négy éve megvan neki egyszer sem cserélt vizet nagyon jól van benne az az 5db koi és 15 aranyhal,2 törpe...
Az baj ha az akváriumba nincs vizinövény?
Mivel lehet egy anubiast virágzásra késztetni víz alatt?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!