Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tartani 2-4 literes...

Mit lehet tartani 2-4 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Igazából egy asztaldíszként szeretnék egy 2-4 literes (gömb)akváriumot tartani. Milyen állat/ növény él meg benne normálisan? Nem akarok minden áron halat tartani, esetleg rákokat, növényeket. Csak mutatós legyen.

Esetleg lehetséges-e,hogy tengeri vizes legyen, és olyan virág(állat)-ok legyenek benne?



2019. febr. 21. 17:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez max vízinövénynek lenne jó, de az is beposhadna, n em lehet megoldani a szűrést. Én a helyedben egy kis dekorkertet csinálnék belőle, virágföldet az aljára, mohákat és más nedvességet igénylő növényeket beültetni pár kővel és ággal, amit aztán permetezővel tudsz locsolni, na az szép dekoratív tud lenni ekkora méretben.
2019. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kb. 20 cm átmérőjű gömbakváriumom.

Az alját pár cm magasságban feltöltöttem kaktuszfölddel. Ültettem bele kavicsnövényeket, többfélét, így néznek ki ezek:

[link]

Aztán a köztük lévő helyet kitöltöttem saját gyűjtésű, szép kavicsokkal.

Nagyon szép asztaldísz lett belőle, és a kavicsnövények jól érzik magukat benne. Szerintem csinálj te is egy ilyesmit.

Halaknak alkalmatlan lenne.

2019. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Halakat, garnelat csak 30 l feletti akváriumban tartharsz.

Csiga mehetne ekkoraba, de a növényeket felzabàlja és piszkitja a vizet ő is.

Szerintem célszerűbb egy nagyobb méretű akváriumot venni, amiben már normálisan tudsz szűrni is és több mindent pakolhatsz bele

2019. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A garnéla nem gerinces! Ha jobban rá szánod magad egy 20 literes aksi(2000ft) is elfér az asztalon. Veszel felé egy 15

wattos kína lámpát(2500ft), egy 250l/h-s belső szűrőt(3000ft), bazalt zúzalékot kb 3litert(1000ft) 2-3 tő növényt amire azt mondják a jég hátán is megél (2000ft), 15db neocardinia garnit(3000ft), garnéla kaját (500ft) és növény tápot elég egy sima (800ft).

Ez igy kb. 14000forint. Az árak körülbelüliek

2019. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Baktériumokat lehet.
2019. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!