Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta 15 literes akváriumban?

Betta 15 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

Több oldalon utánaolvastam, elég megosztóak a vélemények a mérettel kapcsolatban (1-40+ liter) Egy 15 literes akváriumban már jól érezné magát? Milyen társa lehetne? Esetleg egy törpe béka, vagy egy rák...?

A tartásával kapcsolatban tudnátok írni pár tippet?

Köszönöm



2019. febr. 22. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
26fokos víz, társnak bamboocha tapasztalatait írom:garnélából ne legy piros, sárga és olvadjon bele az aljatba, környezetbe. Tető kell neki. Nem vagyok nagy béka fan, de szerintem 15l ben felejtős
2019. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bsoft ***** válasza:
75%

Rövid válasz az hogy nem :(

A hosszú válasz pedig hogy törvényileg is tilos 30 l alatt gerinces állatot tartani.

A betta könnyen megfázik mindenképp fűtővel ellátott min 30 literes fedett akvárium szükséges neki mert ha a víz meleg de a levegő nem attól is megfázhat.

Társítani meg bármivel aminek hasonló a hőigénye méretileg elfér és nem fátyolos(pl guppi) vagy csipkedős(pl neon).

Szóval ha halat szeretnél minimum 30 liter ha kezdő akvarista minimum 50 mert minél kisebb az akvárium annál könyebben borul az egyensúly egyetlen elkésett vízcserétől vagy túletetéstől.

2019. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bsoft ***** válasza:
100%

Garnéla társnak tudom javasolni az amanot békés, szépen takarít,nem szaporodik édesvízben, viszonylag igénytelen és elég nagy hogy ne legyen belőle ebéd.

+1 a fedett akváriumhoz mert hajlamos bepróbálkozni a szárazfölfi léttel sikertelenül

2019. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 45 literben van egy betta fiú, 2 db csigával és sok növénnyel.

Teljesen belakja, kihasználja ezt a teret, még kevésnek is érzem neki. Ez egy viszonylag nagy hal, nagy uszonyokkal, 15 literben szerencsétlen éppen csak megfordulni tud...

Azt tervezem, hogy ha tudok venni egy 100 liter feletti akváriumot, akkor a mostani 80 literes társast megkapja ő a csigáival. Nem fogom úgy érezni, hogy túl nagy neki...

2019. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sokkal szebb egy nagyobb akvárium, mint egy kicsi. Én tudom, mert 25L-el kezdtem kb egy éve, ebben guppik voltak (2db). A halak élnek, nem erről van szó. A probléma az akvárium önfenntartásával van, nekem 1,5-2 havonta kellett takarítanom az akváriumot, hetente a szűrőt. Ez nem tesz jót az elővilágának és te sem fogod sokáig bírni, hogy havonta egy egész délután mosod a kavicsot, vakarod az üveget.

Javaslatom egy 54L-es akvárium. Nem bolti szettes, inkább te állítsd össze, vagy vedd használtan. Én szeptemberben vettem egy ilyen akváriumot, 4000Ft-ért. Van benne rendes világítás, nem kompaktos, mint a bolti szettek többsége. Veszel bele egy jó belsőszűrőt, fűtőt, kavicsot és az önfentartásban nagy szerepet játszó növényeket.

További ismeretekért ajánlom az akvarista.hu oldalon található pdf formátumú írásokat.

2019. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:

Felelős akvaristáktól nem fogsz kapni 30 bruttó (de jobb ha nettó) liter alatti jóváhagyást, a többiek meg nem számítanak. Kapsz két linket, böngéssz és tanulj, itt elég infó van kezdők számára, a többi majd jön empírikusan:

[link]

[link]

2019. febr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!