Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenképpen meg kell várni a...

Mindenképpen meg kell várni a 3-4 hetet állatok betelepítésénél?

Figyelt kérdés
Már 2 hete üzemel az akváriumom, és garnélákat szeretnék, meg cpo rákokat beletenni. Most hétvégên nem vehetnêm meg a garnélákat. Gondolom nem termelnek annyi ammóniát meg nitritet mint a halak... Az aksi 54 liter, van benne 2 anubias, kb 10-15 szál átok hínár, ugyanennyi bakopa, és jávai mohát is telepítettem be.

2019. márc. 6. 22:11
 1/6 Skid05 ***** válasza:
Nyilván nem termelnek, de attól függően mivel tápláltad a nitrifikációt, egy adott szintű méreganyag már jelen van a vízben. Jó esetben a 3.hét végén kezd el visszaesni az no2 értéke, mely a folyamat ca. 10 napos periódusában 2-3 ppm is lehet, ami a fatális sokszorosa. Az, hogy nálad hozzávetőleg milyen szintet üt meg, teszt alapján lehetne megmondani. Megvárnám a 20. napot. Őszintén, hova ez a sietség?
2019. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha van kedved 2-3 naponta 10-15%-os vízcserét csinálni még legalább 2 héten át akkor már holnap telepíthetsz. Az jó előjel lenne ha az átokhínár növekedésnek indulna.
2019. márc. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 átok hínár már a felszínen fekszik
2019. márc. 7. 06:25
 4/6 bsoft ***** válasza:

Sokminden függvénye

Tervezett népesség. Használtál e indító kultúrát esetleg érett akvárium vizet oltásnak.

Az egészséges intentzív növekekedésű növények is rengeteg nitrátot tudnak kivenni a vízből(erre épül az el natural módszer). Ha biztosra akarsz menni várj vagy mérj :)

2019. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tettem bele vízelőkészítőt, és a növényekkel együtt egy kis vizet.
2019. márc. 7. 13:01
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Én főleg az ammónia és a nitrit mérgezéstől tartok ezért kérdeztem rá a növényzet állapotára és ezért ajánlottam a kis mértékű gyakoribb vízcserét, ez nem helyettesíthető a vízkezelőkkel és bacikultúrával sem. Ha bevállalod a gyakori vízcseréket legalább 2 héten át akkor ahogy írtam megveheted őket.
2019. márc. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!