Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak miért csipegetik le a...

A halak miért csipegetik le a növény leveleit?

Figyelt kérdés

Van egy fajta növényem az akuban, a nevét sajnos nem tudom, kis körömnyi kerek levelei vannak a szárán egymással szemben 2-2 levél, amit a halaim az utóbbi hetekben letépkednek. Az érdekes az, hogy a növény már lassan fél éve megvan és csak az utóbbi pár hétben kezdték piszkálni. Van hogy tövestül ki húzza és a víz felszínén landol. Nem magasak, úgy 5-12 közt vegyesen.

Az átokhínárt és a hólyagos vizikelyhet nem bántják (egyenjőre).

A halak: egy pár gömbmolly, szifó, gurámi, 2 algaevő, 3 postakürt csiga.

Az akvárium 110L-es

Lehet vitaminhiány? Vagy csak valamelyik szórakozik?

Még nem láttam melyik csinálja, mer általában reggelre, vagy mire du. hazajövök a felszínen úsznak a levelek vagy az egész szár.



2019. márc. 7. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez semmi gondra nem utal!Nekem is szokták enni a növénykéimet a vitorláshalak is és a sügerek is és semmi betegségük nincs!
2019. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az ancit nem zárnám ki bár ő a méreténél fogva inkább letörné és a talajon majszolgatná, mármint a rothadó részeket, ill a levélen lévő algát. A hím gurámi csak fészeképítéskor tépkedheti meg a növényeket de őt a felszínen lévők érdeklik. Viszont a mollyk és xifók szeretik csipigetni az algát őket sem hinném, hogy maga a növény érdekli de esetleg egy makacsabban kapaszkodó alga letépésekor az egész növényt kihúzhatják. Talán kínáld meg őket egy kis növényi eredetű kajával forrázott zöldségfélével. Persze ez sem garancia mert az algát a legjobb etetés ellenére is eszegetni fogják. Azt viszont nem értem, hogy az átokhínárt miért hagyják békén.:D Hát, azt hiszem neked kell a dolog végére járnod, problémára ebből én sem következtethetnék ha változatosan etetsz és kapnak elég zöldségfélét is.
2019. márc. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Eledelt vegyesen kapnak, lemezes, szemcsés, szúnyoglárva, meg növényi eleségkocka. Forrázott zöldségfélét még nem próbáltam, de tervben van.

Nem kimondottan a halakétrt aggódom, mer jól vannak, "vidámak". A növényeket sajnálom, mert a meglévők levelei is csipkésre, lyukacsosra van csámcsogva. Először a csigákra gyanakodtam, de hát az nem húzza ki ...

2019. márc. 8. 07:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" Forrázott zöldségfélét még nem próbáltam, "


Ne viccelődj már, a legelső kérdésem az lett volna, adsz e nekik rendesen enni, erre felsorolsz ilyen olyan tápokat...


Hát komám, ha téged táppal etetnének, mikor ott lenne előtted a rántotthús koviubival, te is azt dézsmálnád meg.


Adj nekik rendes kaját, ne ilyen bakelit szarokat, és majd békén hagyják a növényeket.

2019. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

" lyukacsosra van csámcsogva"

...mondjuk ez a növénynek is lehet hiánytünete, nem biztos, hogy kirágták!

2019. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi "komám" a nyers választ ...

A növénynek meg lába nőtt és felúszott a felszínre :)

Egyébként ami már a víz tetején landol, arra rá sem néznek.

2019. márc. 8. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, az önzetlenül rád szánt perceket, és őszintén remélem, hogy a lényegét is megértetted a válaszomnak. :)

Biztos vagyok benne, hogy nem csak egy felszínes kötekedő gyökér vagy, és így hasznosítani tudod a válaszom!:)

2019. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem sértésnek szántam és én sem vettem rossz néven.

Úgy látszik még sokat kell tanulnom az akvarisztikában, mire rájövök milyen buta vagyok. :)))

Tehát ezért kérdezek ...

2019. márc. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!