Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 98 literes akváriumba ez jó...

98 literes akváriumba ez jó kombináció?

Figyelt kérdés

6 hím guppi

6 zebradánió

3 vörös karcsú díszmárna

3 szifo

Ezek mellé mehet még valamilyen talajlako, esetleg hím plattik. Vannak bent most kis naphalak is, esetleg 1 pár maradhat, vagy adjam mindet a teknősnek?

Szűrő tetra ex 600 külső és aquael fan 2 plus belső szűrő.

36 W a világításom, az egyik fénycső fehéren, a másik rózsaszinesen világít. Növények:

Bacopa

Hólyagos vizikehely

Sok anubias

Sok crypto

1 nagyobb és 2 kisebb tő microsorum

1 echinodorus

Meg 6-7 szál átokhinár.

Talaj JBL manado. Napi 1.5 ml profito megy. Echinodorusnak meg átokhínárnak elég lesz, vagy nem?



2018. dec. 2. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

inkabb ezt vennem, nagyobb a pumpa,

a szuroanyagok es stb csak viszafogjak, és akk mar a 6szoros szures sem lesz meg, ami meg nem tul sok

2018. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kis márnákat szétstresszelnék a naphalak, és amúgy is nagyon kevés belőlük 3 db.

Amúgy jónak tűnik, szerintem a 600-as szűrő is bőven elég biológiai szűrésre, a vízforgatásra úgyis rásegít a fan2.

2018. dec. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium már üzemel vagy 5 éve. A külső szűrőben vannak az eredeti anyagon kívül ilyen fehér, nagy pólusú recés bigyok(má elfelejtettem a nevüket, mert inkább a madarakkal foglalkoztam mostanság, mintsem a halakkal). Van az aksiban ilyen vízforgato, nemtom mi a neve, ingyen kaptam, tengeri akváriumokban szokták főleg alkalmazni. Most teljesen megrefotmáltam, mert nagyon el volt hanagolva. Teljes vízcsere volt, de a talajban szerintem maradtak bacik, meg a szűrőkben is. Jelenleg van benne 7 kis naphal, 1 vörosszárnyú keszeg(ő tuti teknőskaja lesz), 1 szifó meg 1 bordás gőte. Akkor azt mondjátok, hogy a naphalak felejtősek, akkor ők is mennek tekinek, bár nagyon jollakni nem fog belőlük. A gőte maradhat? Gondolom ha igen, akkor semmiképp se rakhatok több halat a felsoroltakon kívül. A halakat szerintem nem fogja bántani, eddig se volt gond vele.
2018. dec. 3. 01:00
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
Most végül is mi a célod? Díszakváriumot szeretnél, vagy a tekinek élő eleséget nyújtó halneveldét? Együtt a kettőt ilyen halakkal nehéz megoldani. Naphalat 300-literes akváriumban kellene nevelni, a márnából kellene még 3db és akkor a dániókkal együtt be is lakták az akváriumot. Ha a xifókat választod akkor mást nem érdemes tenni melléjük 1 hím 2-3 nősténnyel belakja a helyet és bőséges ivadékot termel ha a teknős etetése a cél, ha nem akkor nem tanácsolom a xifókat ekkora helyre és ennyire kevés darabszámban. A 6db hím guppi mellé mehet 6db hím platti, más már nem nagyon ha a gőte is maradna bár én őt egy neki berendezett akváriumba tenném, de ha 5 évig elvolt akkor maradjon. 6db hím guppi, 6db dánió és 6db márna( 3db kevés belőlük) erősen határeset még akkor is ha semmi mást nem teszel melléjük. Választanod kellene, mindet együtt nem szabadna tartani.
2018. dec. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A nálunk honos fajokat kiveszem, s akkor a szifót is, a többit meg beszerzem, köszi. Növényeknek elég a fény?
2018. dec. 3. 07:09
 6/11 Skid05 ***** válasza:

Ezen és bármely állatok tartása bővebb ismereteket/odaadást kíván. Ami külön kellemetlen, hogy ez 5 éve megy. Összekényszerítettél mérsékeltövi és trópusi fajokat egy kétéltűvel, az igényeik merőben mások, a hely nem egynek igen szűkös (lesz), mondhatni nem élettér, az egyedszámok nem stimmelnek.

A KÉTéltűnek külön lakhelyet biztosítanék, száraz partíció is kéne víz mellett és egy akkora élettér ami egy 20 centis felnőtt állatnak is elég (a 80 centi hosszú aki nem az).

Mihez kellett a 100%-os vízcsere? ez már önmagában vészjósló…

Van egy jó szűrőd ezek szerint siporaxal és egy belsővel megtámogatva (az áramoltató nem feltétlenül kell), kiváló talajod, van egy ígéretes fényed (ha a rózsaszín egy növényes cső), ami mellett gazdag élőflórát (ideértve a kardfüvet is) telepíthetsz. A guppi-dánió duót hagynám kiegészítve egy csapat coryval vagy egy ancistrus párral és ennyi.

Sokakkal ellentétben minden eszközöd megvan, hogy jól csináld. Miért kell ezt így? Változtass.

2018. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért kellett a teljes csere, hogy újra be tudjam rendezni, a vizikehelynek akkora gyökere volt, hogy a fele talaj kijott vele együtt, s a vizikehely már az egészet benőtte. Trópusi faj az egy dolog, de ő már 1 nyarat volt kint tóban, télre behoztam, aztán most nem raktam ki megint.

A naphalakat azért hoztam, hogy kipróbáljam hogy mutatnak, de jobbra számítottam.

A szűrőkben a bacik így is megmaradtak, mert nem álltak fél óránál többet a szűrők, a talajban is tuti maradtak bacik.

2018. dec. 3. 23:24
 8/11 A kérdező kommentje:
S ha már állatok iránti odaadás. Szerintem elég sokat foglalkozom állatokkal, mivel van kb 160 madaram, ha ezek után azt állítod, hogy nem vagyok odaado az állatok iránt, akkor nemtom ki az.
2018. dec. 3. 23:26
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Semmi okod a sértődésre, a kollégának igaza van. Lehet, hogy foglalkozol az állatokkal de az igényeikkel biztosan nem. Még arra sem vetted a fáradtságot 5 év alatt, hogy elolvasd legalább a tartott halaid igényeit és még most sem tetted meg mert akkor nem itt kérdezősködnél. Már ne is haragudj ez minden csak nem felelős állattartás és pláne nem, halnevelés amiről az akvarisztikának szólnia kellene. Nem akarlak bántani mert látok benned némi törekvést de nem elég szeretni és tartani az állatokat, ismerni is kell őket és a közeget ahol élnek. Tessék több időt fordítani az akvarisztika megismerésére. Valamint a tartani kívánt állatok tartási feltételeit legalább most járj utána a dolgoknak ha igaz az, hogy változtatni szeretnél. Ehhez viszont kitartást és sok sikert kívánok.
2018. dec. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Bocs a bénára sikeredett utolsó mondatért de még nagyon korán van.:D
2018. dec. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!