Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi keserűsó kell a karanté...

Skid05 kérdése:

Mennyi keserűsó kell a karantén vizébe?

Figyelt kérdés

bélparaziták ellen lenne

lehet kombinálni parakillel/malachittel?



2019. márc. 12. 07:23
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Lehet de bélparaziták ellen hatástalan ahogy parakill és malachit is. Amúgy miből gondolod, hogy bélparaziták vannak a halaidban? A keserűsó ozmózis útján segíthet hasvízkóros halakon mert lassítja a sejtközi víz felgyülemlését, ill segíthet bélelzáródásos halakon ahol szintén a sejtközi víz beáramoltatásával hígítja a megrekedt pangó ürüléket de a bélparazitákra nincs hatással. A SERA Flagellolja viszont jó lehet ha tényleg bélparazitásak.
2019. márc. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hexamitás bélgyulladásnak azonosítottam, arra mi kell?

mivel tudnám megelőzni, kezelni?

2019. márc. 13. 20:23
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
A megelőzés fontos dolog, a jó vízminőség és a megfelelő táplálék szinte mindenre gyógyszer de a halaknak ebben eltérőek az igényeik. Mindjárt itt is az első tanács a megelőzésre, azonos vízértéket kedvelő halakat társítsunk ideális létszámban. Kellene tudni milyen halaid vannak, hogy tartod őket mert nem mindegy, hogy neonokhoz, vagy pl afrikai sügérekhez ajánlok valamit. Amúgy megelőzésre is használható a keserűsó néhány esetben de más fontos anyagokkal együtt hatásos csak.
2019. márc. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Ja erre is jó a flagellol és mehetnek vitaminok pl SERA fishtamin. Értelem szerűen a gyógyszer kezelésre a vitaminok megelőzésre és a gyógyeres kezelés utáni felerősítéshez. Amúgy minden gyártónak van hasonló hatású szere bélostorosokra és vitaminja is.
2019. márc. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
plattik vannak csak, de nem eszik a zöld kaját bármit adtam eddig, az oka ez. Tehát önmagában a keserűsótól erre a kialakult problémára már ne számítsak megoldásként?
2019. márc. 16. 01:32
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam a hasvízkór kiegészítő kezelésére és bélelzáródás esetén használatos, a bélparazitákat nem irtja ki de egyes esetekben megelőzi a bélgyulladás kialakulását keményebb vizet kedvelő halaknál. Olyan helyeken használják ahol alapból lágy a víz és keményebb vizet kedvelő halakat tartanak pl afrikai sügéreket a víz vezetőképességét növelő anyagok között a keserűsó is használatos. Továbbá egyes növénytápok kiegészítő adaléka. Nos a plattik számára a legtöbb hazai csapvíz megfelelő 10-20 NK közötti értékű,7-8pH-s kémhatás mellett, náluk nincs szükség a víz kezelésére hacsak nem lépi túl valamelyik határértéket a csapvizünk. Náluk fontos, hogy dús növényzet legyen, lehetőleg úszó vagy lebegő növények is pl tüskéshínár, nem kedvelik a nagy áramlást érdemes esőtetőt használni vagy leszabályozni a szűrést, fontos viszont a heti 30% vízcsere talajporszívózással egybekötve. Etesd változatosan, főleg fagyasztott kajával, a száraz kaja csak kiegészítő legyen heti 2-3 alkalommal max. A plattikat nem kell feltétlenül zöldségekkel etetni mert előszeretettel csipegetik az algát, persze azért érdemes próbálkozni, nálam a reszelt tökféléket szerették forrázva, párolva spenóttal keverve. Ha jól emlékszem a fagyasztott Malawi-Mix sügértápot is ették két pofára.:D Ha tudsz vásárolj élő vízibolhát, én mindig neveltem nyaranta amíg az egészségem engedte a gyűjtögetést. A vízibolha fele kitin, a másik fele alga.:D Még egyszer felhívom a figyelmedet a heti 30%-os vízcserék fontosságára és a rendszeres talajtakarításra.
2019. márc. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ennél is keményebb a víz mifelénk. A vízcseréket nitrát mérésekhez kötöttem. Klasszikus értelemben vett talaj nincs, edényekben van minden. Esőztető van, de kissé erősen tolta, igaz ami igaz. A növényzet az dús, talán túlságosan is. Próbáltam bio uborkát, spenótot, békalencsét forrázva, aprítva, pépesítve kiköpködték. Fagyasztott mixet kapnak, bár abban nincs növényi származék, a malawi jól hangzik, egy próbát megér

Annyi hadd kérdezzek még, hogy az első válaszban leírt kezelés leírása honnan származik? Abszolút szakirodalmi megközelítésnek hat, olvasnék a témában ha tudsz ajánlani valamit.

2019. márc. 16. 07:56
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Azért mert az is, viszont sajnos már nem emlékszem hol olvastam de az biztos, hogy nem mostanában és nem csak egy helyről származik az infó. Próbálj rákeresni a kulcsszavakra,. Megígérem ha eszembe jut, vagy ilyen oldalakat találok jelzem neked. Küldj egy rövid üzenetet privátban ott megtalállak később is.
2019. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
A víz keménységével kapcsolatban: Az esetlegesen elpárolgott vizet mindig desztillált , vagy akvarisztikai célra is használható ioncserélt vízzel pótold. 20NK fölött már a plattiknak sem jó, csak jobban viselik.
2019. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!