Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettával milyen nálunk könnyen...

Bettával milyen nálunk könnyen be szerezhető halat lehet tartani egy akváriumban?

Figyelt kérdés

2019. márc. 12. 22:36
1 2 3
 11/27 EgriPeet válasza:
0%
Le vagyok hurrogva, miközben a halálom jól vannak. Jól érzik magukat. Sikeresen megkaptam az állatkínzó jelzőt is, bár szerintem nem így van. Az akvárium felszereltségét és benépesítését több akvarisztával egyeztettem. Tudtommal 1 halnak 2liter szabad vízre van szüksége. Ez egy 80 literes akváriumban 40 halat jelent, nekem nincs annyi, sőt a harcsákat, algaevőket nem is kellene számítani, mert a felszínre mennek levegőért. Ezeket nem most találom ki, hanem nekem is így tanácsolták. Örülök, hogy ennyi profi akvariszta van itt. Csak, hogy magam is profiktól tanultam amit tudok. Sziasztok
2019. márc. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
30%
Te végtelenül.buta vagy . Egy halra 2 liter... Ostoba fél nótás.. kivel egyeztettél a bolti eladóval? Madárnak nézett, látta H világtalan vagy , megveszel bármit...
2019. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
30%
Alganyalót nem kell számolni mert felmegy levegőért... Ritka nagy űr van a fejedben, gondolom arról nem hallottál H ammóniat "termelnek a halak". A tieid a saját piszkukban úsznak. Majd írj 1 hónap múlva, H hány pusztult el. De ne itt sírjál majd, kérjél tanácsot a profi ismerősdödtől aki hosszú távon működő akváriumot még képen se láthatott, te ostoba fajankó.
2019. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
30%
De ha nem lennél ilyen önelégült kis idióta, akkor beírtad.volna a Googleba, H aranyhal és 5 másodperc alatt kiderült volna H 200-250 litertől tartható. Nem beszélve arról hogy .a betta 28 fok felett érzi jól.magat az aranyhal pedig hűvösebb.vizben.. ezt nem mondta a profi ismerősöd? Te szerencsétlen niemand..
2019. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Meton ***** válasza:
Össze ne verekedjetek. A halaknak tényleg elég 2 liter, de centiméterenként. Mondjuk egy 30 centis halnak 60 liter. Akárhogy nézem, ez orbitális hülyeség. Egy bettának talán elég 2 liter, de ez csak a vízben oldott oxigénre érvényes. Mivel jobbára amúgyis légköri oxigént lélegez, ezért ez nem is sokat számít. Ugyanakkor mozgástérre is szüksége van. A 80 literes akváriumban sok a mozgástér, de csak ha nem rakod tele bettákkal. Olyan halak lehetnek mellette, amik nem őrzik a területüket. Ezen kívül térre is szükség van, mert ha túl közel kerülnek egymáshoz, akkor folyamatosan verekedni fognak. Ha búvóhelyeket készítesz, akkor lecsökken a helyigény. Ha növényekkel jól telerakod az akváriumot, akkor talán 6-8 halat, lehetőleg labirintkopoltyúsokat, kábé betta méretűeket össze lehet hozni. Én megpróbálnám a kékgurámit vagy a gyöngygurámit is társítani, de tényleg az a biztos, ha hasonló méretűek.
2019. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 EgriPeet válasza:
0%
Köszönöm mindenkinek, hogy kultúráltan és válsztékosan reagált a hozzászólásomra. Akkora elszállt bunkó állatok vagytok, hogy az szavakkal nem kifejezhető. Én sem akváriummal a kezemben születtem bunkókáim. Szívesen meghallgatom a negatív kritikát és elfogadom ha hibáztam, de ha ekkora s*fej módon reagáltak, akkor inkább fojtsátok bele magatokat az aksikba. Idióták! Az ilyenektől vár az ember segítséget. Beszarás
2019. márc. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Na meton is szórja a hülyeséget... Több buvohely több hal... A halak nagy része nem igényel buvóhelyet, ráadásul nem tanácsos más labirontkopoltyúst együtt tartani a bettaval. Jobb lett volna ha te se írtál volna...
2019. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Miért mástól varsz segítséget? Amikor az alap dolgokat se tudod? Először olvasni kellene és ami utána nem világos arra rákérdezni.. nem mástól várni a megoldást. Én amikor afrikai sügérekre váltottam nem mertem addig kérdezni a régi nagy tudású öregektől amíg az alapokat könyvekből , neten még nem szereztem... Te.is elvárnád, hogy könyvet írjanak írt neked az akvarisztikáról? Segítek írtak már párat róla, sokat forgasd. De az is elég lett volna ha bepotyögöd diszhal.info-ra a tartott kívánt fajokat, nem ilyen borzalom lenne az akváriumod...
2019. márc. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Meton ***** válasza:
Vitatkozhatnánk róla, ki ír hülyeségeket. Elismerem, sügereket tartani nem könnyű, de itt bettáról van szó, ami teljesen más műfaj. A könyvekben nem nagyon írnak semmit arről, hogy melyik halat mivel lehet társítani, a viselkedésükről pedig szinte semmit. A betta mellé sűrű növényzet kell, pontosan a búvóhelyek miatt. Növények nélkül lehetséges, hogy két bettát sem tehetnél egymás mellé. Azt viszont nem tudom, miért ne lehetne más labirinthalakkal társítani. Az azonos típusú halak jól megértik egymást, észreveszik a fenyegető magatartást egymáson. Voltak labirinthalaim, de fajtól függetlenül egyformán viselkedtek. Talán a paradicsomhallal volt gondom, csak nála nagyobbakat lehet mellé tenni. Mindenképpen fiatal halakat társíts, akkor még könnyebb összeszoktatni.
2019. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Két bettat semmiképpen nem ajánlatos együtt tartani ivaréres után, nőstényt sem, csak a szaporodás idejére viselik el egymást hosszú távon, MR agytröszt... Ha nem.tudod, H miért nem lehet együtt tartani labirontkopoltyúsokkal akkor nincs miről vitázni, dilettans vagy...
2019. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!