Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A giliszta mennyire jó haleled...

A giliszta mennyire jó haleledel? Akár kissebb halaknak feldarabolva

Figyelt kérdés
Saját tenyésztésű földigiliszta, nem horgászboltos
2019. márc. 15. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden régebbi szakkönyv (én ezeket ismerem) kifejezetten ajánlja, különösen nagyobb fajta halak, pl. sügérek táplálására, persze megfelelő előkészítés: "kimászatás" után, amikor a növényi maradványok már eltávoztak a gilisztából.
2019. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm a piranháknak adja minden nap egészben!
2019. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a kis tetráim és neonjaim nem biztos hogy tudnának vele mit kezdeni egészben :D
2019. márc. 15. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészben nem is feldarabolva biztos szeretni fogják!
2019. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Tedd néhány percre sós vízbe, várd meg, amíg a sáros béltartalmukat kiürítik, utána borotvapengével fel kell aprítani akkorára, hogy a halak le bírják nyelni. Ezt régi akvarista könyvek is ajánlják. De egyszerre csak annyit adj nekik, amennyit rögtön elfogyasztanak, mert rontja a vizet.
2019. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én paradicsomot használok a giliszták és a tubifex béltartalmának kiürítésére ha siettetni kell, bár vegyszermentes földből gyűjtött gilisztáktól még sohasem lett baja a halaimnak. Kicsit szadi és gusztustalan is a módszer de mivel etetésre vannak szánva én összenyomom a gilisztát és kipréselem belőle a salakot, aztán mehet a halaknak, persze lehet mosni, sózni száraz homokba tenni de én nem szoktam. Más a helyzet a trágyagilisztával ott azért tanácsos alaposabban kiéheztetni és tisztítani. Nos a neonoknak ez még aprítva is nagy falat, szerintem nem érdemes vacakolni vele mert pengével kellene felaprítani (amúgy imádnák ha megtennéd).:D Nagyon szeretik viszont a sajtreszelővel lereszelt borjú, pulyka, csirke szívet. Természetesen muszáj zsírtalanítani és alaposan ki kell áztatni fagyasztás előtt, majd lereszeled, porciózod és visszafagyasztod. Nagyobb halaknak értelem szerűen nagyobb lyukú reszelő kell. Ebből heti 2-3 alkalommal is adhatsz minden ragadozó és mindenevő halaknak. Érdemes egy koplalónapot tartani 2-3 etetés nap után főleg a hízásra hajlamos halaknál pl betta. Érdemes más fagyival, vagy mindenevőknél növényi kajával vegyesen adni.
2019. márc. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!