Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aszkorbinsav vs klór. Bármi...

Skid05 kérdése:

Aszkorbinsav vs klór. Bármi mellékhatással kell-e számolni?

Figyelt kérdés
Élőlényekre, vízkémiára nézve. Illetve mennyi vízhez mennyi sav kell? gondolom klórtartalom függő lenne, de azt mérni nem tudom. Ebből adódik az eredeti kérdés is, túl lehet-e adagolni, ha nincs mivel reakcióba lépjen?

2019. ápr. 17. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Aszkorbinsav (C vitamin) "mellékhatása", hogy egészségesebb leszel. A túladagolt felesleget meg kipisiled.


A klór viszont pl. medencékbe szórják, hogy fertőtlenítse.

Káros mellékhatása rengeteg van:

[link]

2019. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugye elolvastad az apróbetűs részt…meg a kategóriát? Lécci, mondd hogy igen.
2019. ápr. 18. 16:56
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én ugyan nem klórtalanításra használom de 1000mg-ot adagolok 300-liter vízhez, ez nem okoz semmilyen negatív változás akkor sem ha klórmentes vízhez adod. Sajnos ettől többet nem tudok segíteni nem próbáltam még ilyen célzattal és nagyobb dózissal sem próbálkoztam.
2019. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Újfent köszönöm a kérdésre adott releváns választ!
2019. ápr. 20. 01:54
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Egy gramm vmi 300 liter vízhez elég. Annyi mellékhatása van hogy csökkenti a ph-t, de ilyen mennyiségben elenyésző a hatása.
2019. ápr. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!