Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a sporthorgá...

Mi a véleményetek a sporthorgászatról? Nem képmutatósság ez?

Figyelt kérdés

Sokan jó fejnek tartják magukat, hogy miután percekig birkóztak a hallal, vissza engedik őket. De ha egyáltalán nem szenvedtetné, nem az lenne a legnagyobb jófejség?

Van pl. olyan ismerősöm aki vegetáriánus mert sajnálja az állatokat, a halat sem eszi meg, közben pedig sporthorgász, tehát vissza dobja az állatot miután elkövette hőstettét. Mi ennek az értelme?

Arról jutott eszembe a kérdés, hogy most láttam egy videót amiben a csávó percekig küzd egy hatalmas példánnyal, majd miután lefotóztatta magát vele, vissza engedte.

Az nem számít, hogy az állat száján sérülést okoz, plusz stresszet is?


2019. ápr. 20. 07:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10. jó hasonlat. Én egyébként nem vagyok vega, húsevő vagyok mint ahogy az emberek zöme (egyelőre). Viszont egyedül mi fajtánkra jellemző ezen a bolygón, hogy akkor is szórakozunk az élőlénnyel, ha nem akarjuk megenni, plusz jelentősen többet akarunk felhalmozni mint amire szükség van.

Semmiféle formájával nem értek egyet a mókának, ami nem arról szól, hogy megegyük a létfenntartásunk végett.

Tehát hobbiból kifogni, elfogni, majd elengedni. Persze ettől tényleg durvábbak is vannak, mint amikor pl. levágják a cápa uszonyát, majd szélnek eresztik, és amit már említettek fente3bb, hogy hagyják kínlódni a hálóban.

Eszek húst, de kiállnék amellett, hogy amit megeszek, azt a legnagyobb tisztességgel és a legkíméletesebben öljük meg. Persze a vágóhíd most egy külön téma lenne, nem is akarok erre kanyarodni, arra voltam kíváncsi, hogy mi élvezet van a sporthorgászatban. Főleg az ismerősömet nem értem, aki azért lett vega, mert egyszer neki kellett megfognia a libát a levágáshoz, és sokként érte a liba menekülése. A hal küzdelme miben más?

2019. ápr. 21. 10:16
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Több akvarista kínozza a halakat mint horgász ezt elhiheted, régóta vagyok az oldalon olvastam már egy-két dolgot. Nem tartom mentségnek a tudatlanságot és a felelőtlenséget e téren. A sporthorgászatról az a véleményem, hogy embere válogatja, van akit elítélek, van akit nem, magát a tevékenységet én nem tartom elvetemültnek. Azok táborában pecáztam akik kifogták, gyorsan megölték, hazavitték és elfogyasztották a halat. Amit vissza kellett engedni azt mindig elláttam. Képmutatás az lenne, ha most, hogy nem horgászom ellene szólnék. Természetesen az állatok jogaiért én is hajlandó vagyok kiállni de nem hinném, hogy a pecások bánnak legcsúnyábban az állatokkal.
2019. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Tisztelt kérdező, az élvezeti részét én tökéletesen értem, a vadászösztön brutálisan erős érzés. De attól vagyunk emberek hogy az alantas ösztöneinken komoly önuralommal uralkodunk.

Tisztelt Salx Narval. Eddigi munkásságod alapján lehetetlen hogy ne legyen igazad. Ezek után nem lesz lekiismeret furdalásom ha lopok. Nem vagyok tolvaj hiszen mások sokkal többet lopnak.

2019. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Salx Narval ***** válasza:
Legyen csak lelkiismeret furdalásod ha lopsz. Nekem is volt amikor méreten aluli hal akadt a horogra és én félelmet, fájdalmat okoztam neki feleslegesen.
2019. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!