Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hónap alatt a halpopuláció...

1 hónap alatt a halpopuláció 60%-os pusztulása miért következhet be?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 1 hónapja üzemeltem be a 100literes akváriumomat kb 25 hal-al és ezeknek a 60%-a mára elpusztult. Az a fura hogy nem egyszerre pusztulnak el hane mmindig 1 darab csak aztán 2 3 nap után még 1. Mi okozhat ilyenfajta elhullást hogy nem egyszerre hanem egyesével szedi áldozatait? Levegőztető szűrőm van ami egy kicsit erős áramlást okoz, ez lehet az oka? Vagy a világitás és a porlasztókő hiánya? Sóderes talajom van amit sokszor átmostam és részleges vizcsere is volt hetente a pusztulásuk még se állt meg.
2010. júl. 5. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:
A 40 literes aksimban sose volt gondom a halakkal amióta 100literes van nem megy pedig mindent ugyanúgy csinálok.
2010. júl. 5. 22:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Növényeid nincsenek?Ha vannak azoknak kellene a fény.Lehet hogy azok rohadnak és a bomlásterméket a nem meglévő lebontóbaktériumok nem tudják feldolgozni.Vártál MINIMUM 1 hetet betelepítés előtt? Vannak növényeid? Milyen halaid voltak?Mert 25 neonnak elég lehet,de 25 sügérnek kicsi.És az is okozhat pusztulást.Lehet túlzottan meleg a víz,amúgy nekem is volt hasonló dolgom.Végső elkeseredésemben(mindent megpróbáltam elötte) szétszedtem mindent fertőtlenítettem,most először vettem olyan bacikúltúrát belenyomtam a szűrőbe vártam 2 hetet(van a 112literes mellett egy 54literes és abban voltak addig) és kész.Most márom hogy mi lesz,de nálam a lebontóbacik hiánya volt a gond valósuzínű.És nekem is így hullottak akkor.
2010. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 napot vártam a betelepités előtt, nitrivecet és aqutant tettem a vizbe 4 napig szűrtem és levegőztettem majd jöttek a halak. 1 hétig semmi gondom nem volt de aztán hoztam 5 új növényt meg 2 új halat és azóta kezdtek lassan elhullani a halak. A viz 27 28 fok. A 2 hal amit akkor hoztma még életben vannak. gurámik xifok és black mollik hullottak el meg 2 vitorlás hal. De már mindig láttam előre melyik hal lesz a következő mert bágyadt volt sodorta az áramlás és egy kicsit felpuffadt has tájékán.
2010. júl. 6. 14:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem is mindig részlegees vizcsere és szűrő takaritás után hullott el 1 2 darab aztán megint jó votl a következő takaritásig. Lehet a takaritásnál elhullanak a lebontó bacik és az a gond, de hoyg takaritsam akkro ki a szűrőt úgy hogy ne legyen gond?
2010. júl. 6. 14:53
 5/5 Szentpety ***** válasza:
Szerintem a növényekkel hoztál be vmi mérgező,esetleg lassan oldódó anyagot. Csinálj egy 70%-os vízcserét,a növényeket amit vettél tegyed egy hétig valami másba. Ha megáll az elhullás,akkor ez volt a baj.és akkor dobd ki a növényeket. Én is jártam már hasonló képpen:(
2010. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!