Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Budapesti vagyok. Szeretném...

Budapesti vagyok. Szeretném lágyitani a vizet. Hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Budapesten ha jol tudom 14,8nk kemény,és kb olyan 8nk keménységüt szeretnék a halaim számára.Hogy tudom megoldani?

Lehet valamilyen szert venni?


2019. máj. 2. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Műgyantával szokták, az nem árt a halaknak. A műveletet pontosan nem tudom, de macerás. A legjobbak a vízlágyító készülékek (Akváriumi RO készülék). Ez egyszeri nagyobb költség.

Vagy lehet akvarisztikában venni ilyen vizet, csak nem tudom, meddig marad lágy.


Vagy van itt egy házi recept:

[link]

2019. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. máj. 2. 14:30
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Szert nem lehet venni, szerkentyűt igen... Erősen függ az akva méretétől, hogy mivel éri meg. Ha még az előző ’Miért mennek bele?’ kérdező vagy, akkor ugye 100 literről beszélünk.

„ha jol tudom 14,8nk” ha megméred akkor pedig biztosan fogod tudni. (neptun teszt)

100 literre már az RO a megoldás, de egyrészt víznyomástól függően min tripla vízköltséggel számolj, másrészt az egyszeri költséget úgy kezeld, hogy azért van fenntartási költsége is, a víz minőségétől függően adott időközönként mind az előszűrői, mind a membránja cserélendő, ezek többezres tételek.

A trisós megoldást nem javaslom. A gyantás 100 literre nem éri meg. BP-n az esővíz sem működik. Ha veszed, ha „gyártod” a lágy vizet akkor is számolj, hogy mekkora lenne az éves költség, mert a lágyítás nem egyszeri alkalom lesz, a keménységet fenn kell tartani vagy következetesen mértékkel módosítani.

„meddig marad lágy” ha nincs ami keményítse (oldódó mészkő, dekor, talaj) akkor lágy is marad, mondjuk egy műanyag edényben elképzelhetetlenül sokáig

2019. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!