Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anci nemek együtt tartása?...

Anci nemek együtt tartása? Neten olvasgattam de semmit se találtam hímek nőstények

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit akarsz tudni? Mert nekem nem derül ki nagyon a kérdésből. Territoriális halak, 90 litertől lehet egy párt tartani. Hímek zavarják egymást, őket együtt tartani 200 liter alatt nem célszerű.
2019. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nőstényeket lehet hím nélkül tartani?

Hím plusz Nőstény 90 literbe

2019. máj. 4. 14:52
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Igen lehet hímek nélkül tartani őket de egyedül is jól elvan, akár a nőstény, akár a hím. Több hím együtt tartásához viszont már jókora akvárium kell dús növényzettel, bújókkal és egy kisebb csapatnyi nősténnyel. Ha csak 1db nőstény van akkor is a minimum akváriumméret 90-100 liter, ebben max 2db tartható és plusz 50-literenként 1-1 példánnyal növelhető a létszám.
2019. máj. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, de 2-nél nem raknék bele többet.


Illetve én inkább tartanék inkább 1 db hímet.

Algát úgyse esznek felnőtt korukban, meg azelőtt is válogatósak algák terén, emiatt fölösleges 2 anci.

Nagyra nőnek, sokat esznek, nagy a vízterhelésük, ha rajhalakkal akarod együtt tartani őket, akkor a raj számát kell csökkenteni, minél több van az anciból.

Ilyen nagy halból ekkora aksiba elég 1, mert magadtól veszed el a lehetőséget hogy variálhass a többi hallal.

És ha már 1 db, akkor a hímeknek szebb a feje, ilyen agancsos nyúlványok nőnek raja, kicsit érdekesebbek.


De párban is tarthatod őket, csak akkor azzal számolj, hogy ha nem túl kemény a vized, simán leikráznak a közös medencébe, és ki is kelnek, szóval ha úgy adódna, hogy lenne egy rakás szaporulat, akkor azokkal bizony kezdeni kell valamit, mert ott értelem szerűen nem maradhatnak.

2019. máj. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!