Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kisméretű kerti tóban lehet...

Kisméretű kerti tóban lehet valamilyen állatot tartani?

Figyelt kérdés
Előregyártott, műanyag forma, kb 2x1 méter és úgy felsőcombig, derékig ér a víz benne nekem (165 cm vagyok). "Ültető zóna" is van benne. Ha van olyan állat ami ilyen kis helyen megél, annak kell valami egyéb felszerelés?

2019. máj. 11. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

80cm a fagyhatár, kemény teleken addig fagy be a tó, bár ez idehaza mostanság ritka. De ez alatt a mélység alatt nem szabad kint teleltetni semmilyen állatot. Ha derékig ér neked, akkor valahol pont 80cm környékén van a magasság. Ez a méret kb 1,5-2 köbméter, ami nagyon kevés aranyhalaknak, még ha 1 méter lenne a mélység akkor is.

Ha mindenáron halat akarsz benne tartani, akkor van néhány apróbb hideg vízi hal, vagy néhány díszhal, mint pl. odessa márna. 6cm nagyságúra nőnek meg és 15-16 fokig bírják, utána viszont be kell vinni őket akváriumba.

2019. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencsés vagy, nem kell telepítened semmit. Nem állandó lakóhelyül ugyan, de felkereshetik békák, sikló. Főleg ha elég természetes a környezete.
2019. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Legalább 3 ezer nm a kert és elég nyugodt, erdős. Viszont 10 évig elhagyatott volt ennek ellenére semmilyen állatot nem láttam benne amikor megvettük. Mondjuk pont tél volt. Bármilyen állatot szívesen látok, nem csak halat, csigát vagy kagylót is, akármit. Növényeket is. Eddig ilyen poshadó, recés szélű, szúrós úszó növények voltak benne, de erősen rohadtak már úgyhogy kiszedtem őket. Azért ma majd lemegyek és lemérem rendesen. De ha bármilyen állatot is teszek bele, kell hozzá valami felszerelés?
2019. máj. 11. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:

A kerti tavakat is szűrni kell, mint a bent akvariumot, ha nem teszel bele semmilyen állatot akkor is, mivel nem természetes tó.

Jól értettem, hogy ti már úgy vettétek a telket, hogy ott volt a tó?

Szerintem nézz szét a neten, biztosan vannak kerti tavazós fórumok.

2019. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én valószínűleg kibővíteném, csinálnék a meglévő gödör köré egy szélesebb 50-70 cm mély úszóteret amit árnyékolnék ha kell és ennek a szélére egy 1m-széles sávban "körbe" 20-30 cm mély növényes zónát dísznek, de főleg vízszűrés miatt. A meglévő tavat 120cm-re mélyíteném vermelőhelynek. Így már megfelelő lenne aranyhalak tartására mert lenne egy 3 lépcsős tavam viszonylag nagy úszótérrel, egy mély résszel és egy tóparti vízszűrő zónával. Természetesen a tó mesterséges szűrését, szellőztetését is megoldanám mielőtt halakat telepítenék.:D
2019. máj. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!